Диференційна діагностика патоморфологічних змін легень недоношених дітей при деяких компонентах метаболічного синдрому матері.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2019.3.115-119Ключові слова:
диференційна діагностика, метаболічний синдром, недоношені новонародженіАнотація
Актуальність. Метаболічний синдром матері та вплив його компонентів на внутрішньоутробний розвиток плода знаходиться в центрі уваги медичної науки і охорони здоров'я. Також відомий тісний зв'язок між функціональною незрілістю органів і тканин плода та супутніми хворобами матері, особливо цукровим діабетом 2 типу, артеріальною гіпертензією, ожирінням і дисліпідемією. Мета - провести диференційну діагностику патоморфологічних змін легень недоношених дітей у досліджуваних групах. Методи. Дослідження проведені на секційному матеріалі легень недоношених новонароджених дітей в 29-33 тижні гестації (120 випадків), які поділили на три групи в залежності від компонентів метаболічного синдрому матері. Результати. В сегментарних бронхах легень дітей І групи спостерігається помірний набряк слизової оболонки, ділянки кровонаповнення, венозне повнокрів'я, слизова оболонка сегментарних бронхів дітей ІІ групи гофрована і набрякла, виявляються гіперпластичні розростання війчастого призматичного епітелію. У ІІІ групі дослідження слизова оболонка сегментарних бронхів представлена багаторядним війчастим циліндричним епітелієм, спостерігається вогнищева десквамація бронхіального епітелію з оголенням базальної мембрани. Морфометричні показники епітеліальних клітин респіраторних відділів легень недоношених новонароджених дітей у трьох досліджуваних групах свідчать про відставання в них процесів диференціювання, що спричиняє затримку структурно-функціонального розвитку легеневої тканини. Підсумок. При проведенні диференційної діагностики патоморфологічних змін легень недоношених новонароджених дітей у досліджуваних групах встановлено незрілість легеневої тканини, яка відповідає зазначеним термінам гестації, а морфологічні зміни у них пов’язані з впливом чинників матері, зокрема артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, ожиріння у поєднанні з дисліпідемією.Посилання
Avramenko TV. [Osoblyvosti hormonalno-metabolichnykh protsesiv v orhanizmi vahitnykh z tsukrovym diabetom ta yikh vplyv na stan ploda i novonarodzhenoho]. Visnyk naukovykh doslidzhen. 2004;2:114-116. Ukrainian.
Berykhanova RR, Khrypunova HY. [Osobennosty techenyia beremennosty y rodov u patsyentok s ozhyrenyem]. Akusherstvo y hynekolohyia. 2007;5: 9-12. Ukrainian.
Dedov II, Shestakova MV. [Saharnyiy dIabet i arterialnaya gipertenziya]. M.: SchSchSch «Meditsinskoe informatsionnoe agentstvo». 2006; 344p. Russian.
Doschitsin VL, Drapkina OM. [Arterialnaya gipertenziya pri metabolicheskom sindrome]. Rossiyskiy kardiologicheskiy zhurnal. 2006;5(61):64-67. Russian.
Lebedeva OV. [Osobennosti sostoyaniya gemodinamiki u novorozhdennyih s respiratornyim distress-sindromom]. Materialyi mezhregionalnoy nauchno-prakticheskoy konferentsii «Aktualnyie problemyi kardiologii detey i vzroslyih. 2007;Astrahan:90–94. Russian.
Menshykova AO, Dobrianskyi DO. [Osoblyvosti perebihu respiratornoho dystres-syndromu u nedonoshenykh novonarodzhenykh zalezhno vid vydu dykhalnoi pidtrymky]. Neonatolohiia, khirurhiia ta perynatalna medytsyna. 2016;VI(3):13-18.
Nagaeva EV. [Vnutriutrobnaya zaderzhka rosta]. Pediatriya. 2009;88(5):140 146. Russian.
Shunko YeIe, Konchakovska TV. [Respiratornyi dystres-syndrom novonarodzhenykh: problemy ta perspektyvy profilaktyky i likuvannia z pozytsii dokazovoi medytsyny]. Mystetstvo likuvannia. 2005;2:50-53. Ukrainian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.