Вплив ліпофлавону на регенерацію травмованого сідничого нерва при різних схемах введення
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2010.3.67-71Ключові слова:
сідничий нерв, травма, ліпофлавон, схеми введенняАнотація
Проблема регенерації нервових волокон привертає до себе увагу багатьох дослідників, так як ушкодження периферійних нервів викликає інвалідність, особливо в молодому віці. З цією метою були досліджені порушення різних морфологічних структур периферійного нерва при повній невротомії в експерименті на щурах та їх фармакологічна корекція ліпофлавоном при різних схемах введення препарату. Для цього використовували методи світової мікроскопії та морфометрії. Ліпофлавон – препарат, що представлений ліпосомальною формою кверцетину. Ліпофлавон (0,1 мг/кг, Біолек, Харків) вводили впродовж десяти днів при трьох схемах введення (в ранній період, пізній та сумісному поєднанні цих періодів). Покращення регенерації нервових волокон в пошкодженому нерві за 12 тижневий період спостерігали при введенні препарату на ранніх етапах відновлення та при сумісному поєднанні на ранньому та пізньому періодах. Морфологічні зміни, які спостерігали при цих двох схемах суттєво не відрізнялись між собою. Тому вважаємо доцільним застосовувати ліпофлавон на ранніх етапах посттравматичного періоду.Посилання
Коломийцев А. К. Быстрый метод импрегнации азотнокислым серебром элементов периферической нервной системы, пригодный для парафиновых и целлоидиновых срезов / А. К. Коломийцев, Ю. Б. Чайковский, Т. Л. Терещенко // Архив анатомии, гистологии и эмбриологии. – 1981. – Т. 81, № 8. – С. 93-96.
Периферійний нерв (нейрон-судинно-десмальні взаємовідношення в нормі та патології) / С. Б. Геращенко, О. І. Дєльцова, А. К. Коломійцев, Ю. Б. Чайковський. – Тернопіль : Укрмедкнига, 2005. – 342 с.
Повышение эффективности микрохирургических операций у больных с последствием травм срединного и локтевого нервов области предплечья / В. И. Цымбалюк, Ю. Б. Чайковский, Л. А. Ломако, Л. И. Фисенко. – К. : АТЗТ “Компания “РАДА”, 1998. – 118 с.
Савченкова Л. В. Некоторые стороны механизма терапевтического действия липофлавона с ацелизином при экспериментальной сердечной недостаточности / Л. В. Савченкова, М. В. Оглоблина, Т. В. Афонина // Український медичний альманах. – 2006. – № 4. – С. 154–155.
Савченкова Л. В. Фармакология и перспективы клинического применения биофлавоноидов / Л. В. Савченкова, И. П. Белоусова, Т. В. Афонина // Український медичний альманах. – 2006. – № 1. – С. 227–232.
Шеремета Л. М. Гепатопротекторна дія ліпосомальних препаратів за умов експериментального парацетамолового гепатиту / Л. М. Шеремета // Галиц. лікар. вісн. – 2008. – Т. 15, № 2. – С. 77–79.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2010 О.В.Храпай, Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.