Використання імуногістохімічних маркерів в клініко-морфологічній діагностиці захворювань передміхурової залози
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2010.3.18-22Ключові слова:
передміхурова залоза, рак передміхурової залози, діагностика, простато-специфічний антиген, патоморфологія, імуногістохімічні маркериАнотація
Високі показники захворюваності та летальності від раку передміхурової залози обумовлюють необхідність розробки нових діагностичних підходів. Метою дослідження було співставлення клінічних та морфологічних методів обстеження хворих з різною патологією передміхурової залози, а також визначення необхідності застосування імуногістохімічних методик для оптимізації клініко-морфологічної діагностики рака простати. В дослідженні приймали участь 169 хворих різних вікових груп з патологією передміхурової залози, яким було проведене визначення простато-специфічного антигену в крові, пальцеве ректальне дослідження, трансректальне ультразвукове дослідження з подальшою біопсією, гістологічною оцінкою та визначенням експресії онкопротеїну AMACR та білку p63 (PIN coctail). В результаті співставлення було виявлено зв'язок між рівнем простато-специфічного антигену в крові та особливостями морфологічних змін в простаті. Також встановлено, що одночасне застосування онкопротеїну AMACR та білку p63 допомогає диференціювати рак та передпухлинні процеси в складних випадках. Таким чином, для встановлення точного діагнозу та визначення прогнозу захворювання необхідно застосовувати комплексний діагностичний підхід.
Посилання
Возіанов О. Ф. Аналіз роботи Урологічної служби в Україні / О. Ф. Возіанов, С. П. Пасечніков // Урологія. – 2005. – Т. 9, № 1. – С. 5-9.
Левицький Е. О. Сучасні алгоритми діагностики пухлин передміхурової залози: [монографія] / Е. О. Левицький. – Житомир : Полісся, 2007. – 320 с.
Новиков Д. А. Статистические методы в медико-биологическом эксперименте (типовые случаи) / Д. А. Новиков, В. В. Новочадов // Волгоград : ВолГМУ, 2005. – 84 с.
Пушкарь Д. Ю. Простатспецифический антиген и биопсия предстательной железы / Д. Ю. Пушкарь. – М. : МЕДпресс-информ. – 2003. – 160 с.
Рекомендації Європейської Асоціації Урології / К. Абооу, П. Абрамс, Д. Акерман [та ін.] // 2005. – С. 14-22.
Лапач С. Н. Статистика в науке и бизнесе / С. Н. Лапач, А. В. Чубенко, П. Н. Бабич. - Киев : Морион, 2002. – 640 с.
Alpha-Methylacyl coenzyme A racemase as a tissue biomarker for prostate cancer / M. A. Rubin, M. Zhou, S. M. Dhanasekaran [et al.] // Jama. – 2002. – Vol. 287, № 13. – P. 1662-1670.
Detection of AMACR (P504S), P63 and 34betaE12 cocktail in the early diagnosis of prostate cancer / T. Yu, S. X. Zhu, S. Zheng, S. P. Chen // Zhonghua Nan Ke Xue. – 2007. – Vol. 13, № 3. – P. 222-225.
How often does alpha-methylacyl-CoA-racemase contribute to resolving an atypical diagnosis on prostate needle biopsy beyond that provided by basal cell markers? / M. Zhou, H. Aydin, H. Kanane, J. I. Epstein // Am. J. Surg. Pathol. – 2004. – Vol. 28, № 2. – P. 239-243
Prevalence of prostate cancer among men with a prostatespecific antigen level < or = 4.0 ng per milliliter / I. M. Thompson, D. K. Pauler, P. J. Goodman [et al.] // N. Engl. J. Med. – 2004. – Vol. 350. – P. 2239 – 2246.
Thompson С. А. Prostate-specific antigen in the early detection of prostate cancer / Ian M. Thompson, Donna P. Ankerst // CMAJ. – 2007. – Vol. 176, № 13. – P. 1853-1858.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2010 Ю.В. Григор’єва, Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.