Карциноми невідомої первинної локалізації з ізольованим одностороннім ураженням пахвових лімфатичних вузлів у жінок.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2018.3.127-132Ключові слова:
раки без первинної локалізації, ізольоване ураження пахвових лімфатичних вузлів, СК7, ЕРАнотація
Серед найбільш важливих досягнень останніх десятиріч у розумінні біології раків невідомої первинної локалізації було виявлення сприятливих клінікопатологічних підгруп (фенотипів), що зустрічаються в 10-20%. Жінки з карциномою молочної залози, що уражує тільки пахвові лімфатичні вузли, являють собою порівняно рідку когорту пацієнтів, які мають перспективи довгострокового виживання. Матеріали і методи. В роботі проведено ретроспективний аналіз характеристик біопсійного матеріалу 29 пацієнток з ураженням ізольованих однобічних пахвових лімфатичних вузлів без відомої первинної локалізації, віком від 32 до 86 років (середнє 61,52±14,42; медіана 60) й 48 спостережень післяопераційного матеріалу пацієнток з первинною пухлиною молочної залози, віком від 30 до 89 років (середнє 55,43±12,19; медіана 56) за період 2015 – 2017 рр. Результати дослідження. Дослідження карцином невідомої первинної локалізації з ураженням ізольованих однобічних пахвових лімфатичних вузлів у жінок виявило значну перевагу Сytokeratin, Рan АЕ1,АЕ3+ / цитокератин 7+/ ER+/ PGR+/ Her-2-new- випадків метастатичних карцином фенотипу молочної залози. Подібно до первинних пухлин молочної залози, метастатичні карциноми мали морфологічну будову і показники площини, периметру та круглості ядер (всі р>0,05), але відрізнялися розподілом фенотипів за комбінацією прогностичних маркерів «золотого стандарту» ER, PGR, Her-2-new (р=0,03746). Висновки. З падінням ступеня диференціювання первинні та метастатичні АК молочної залози можуть набувати «три-негативного» статусу, що з огляду на високі відсотки низькодиференційованих аденокарцином і недиференційованих раків серед спостережень (28% і 10% відповідно), потребує розширення ІГХ панелі органоспецифічними маркерами молочної залози та маркерами виключення.
Посилання
Tomuleasa C, Zaharie F, Muresan M-S, Pop L, Fekete Z, Dima D, Frinc I, Trifa A, Berce C, Jurj A, Berindan-Neagoe I, Zdrenghea M, Ciuleanu T-E. How to Diagnose and Treat a Cancer of Unknown Primary Site. J Gastrointestin Liver Dis. 2017;26(1):69-79.
Pentheroudakis G, Lazaridis G, Pavlidis N. Axillary nodal metastases from carcinoma of unknown primary (CUPAx): a systematic review of published evidence. Breast Cancer Res Treat. 2010;119:1–11.
Okani U, Dreadin-Pulliam J, Shams Z, Adams M, Mancuso P. Breast Cancer as Isolated Axillary Lymphadenopathy. The Internet Journal of Advanced Nursing Practice. 2012;11(2):1-11.
Vajdic CM, Goldstein D. Cancer of unknown primary site. Aust Fam Physician. 2015;44(9):640-3.
Lin F, Haiyan Liu. Immunohistochemistry in Undifferentiated Neoplasm / Tumor of Uncertain Origin. Arch Pathol Lab Med. 2014;138:1583-610.
Zaun G, Schuler M, Herrmann K, Tannapfel A. CUP syndrome – metastatic malig nancy with unknown primary tumor. Dtsch Arztebl Int. 2018;115:157-62.
Poslavskaya OV. [Determination of linear dimensions and square surfaces areas of morphological objects on micrographs using ImageJ software]. Morphologia. 2016;10(3):377-81. Ukrainian.
Poslavska OV, Shponka IS, Gritsenko PO, Alekseenko OA. [Morphometric analysis of pancytokeratin-negative neoplastic damages of the lymphatic nodes of the neck]. Medicni perspektivi. 2018;23(1):30-7. Ukrainian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.