Особливості експресії PSA структурами передміхурової залози людини.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2018.3.123-126Ключові слова:
передміхурова залоза, епітеліальний компонент, імуногістохімічний метод, простат-специфічний антигенАнотація
Мета - дослідити імуногістохімічні особливості експресії PSA структурами передміхурової залози людини в пре- та постнатальний період онтогенеза. Об'єкт. Морфофункціональні особливості епітеліоцитів 65 передміхурових залоз людини у віці від 8 тижнів гестації до 75 років. Результати. Встановлено, що залозисті компоненти передміхурової залози досягають найбільшого морфофункціонального розквіту в період 20 - 35 років. Після 40 років в простаті зменшується кількість залозистих відділів з нормальною функцією. Зазначені зміни поступово прогресують і приводять в старечому віці до різкого наростання сполучної тканини, залозистих відділів і зниження маси гладком'язової тканини. Висновки. Протягом онтогенезу гістофункціональний стан передміхурової залоза змінюється в повній відповідності до вікових змін організму в цілому. Відхилення в нормальному співвідношенні паренхіматозних і стромальних компонентів можуть створити сприятливі умови для виникнення патологічних станів в передміхуровій залозі. Запорізький державний медичний університет.
Посилання
Koutani A. Prostate specific antigen. Ann. Urol. 1996;30:257-261. English.
Lilja H., Bjork T., Abrahamsson P. A. [et al.] Improved seration between normals, benign prostatic hyperpiasia (BPH) and carcinoma of the prostate (CAP) by measuring free (F), complexed (C) and total (T) concentrations of prostate specific antigen (PSA). J. Urol. 2000;164:76-80. English.
Syrcov VK [Ultrastructural features of the epithelial component of the human prostate gland in the prenatal period of ontogenesis]. World of Med. and Biol. 2017;2(60):153 – 156. Ukrainian.
Karazanashvili G., Managadze L. Prostate-specific antigen value change after antibacterial therapy of prostate inflammation, as a diagnostic method for prostate cancer screening in cases of PSA value within 4-10 ng/ml and nonsuspicious results of digital rectal examination. Eur. Urol. 2001;39:538-543. English.
Keetch DW., McMurtry JM., Smith DS. [et al.] Prostate specificantigen density versus prostate specific antigen slope as predictors of prostate cancer in men with initially negative prostatic biopsies. J. Urol.1996;156(2):428-431. English.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.