Експериментальне обґрунтування лікування шлунково-кишкових кровотеч за допомогою ендоскопічної високочастотної зварювальної біполярної електрокоагуляції.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2018.3.105-110Ключові слова:
шлунково-кишкова кровотеча, зонд ендоскопічний, ендоскопічний гемостаз, патоморфологіне дослідженняАнотація
Актуальність. Проблема лікування шлунково-кишкових кровотеч залишається актуальною. Загальна летальність хворих з шлунково-кишковими кровотечами по Україні складає 5,87%. На сьогоднішній день відомі різні ендоскопічні методи зупинки кровотеч: хімічний, ін’єкційний, монополярна, аргоноплазмова, лазерна коагуляції, метод кліпування. Нами запропонований новий спосіб локального гемостазу кровоточивих судин та ерозій (Патент №124885 від 25.04.2018р «Спосіб лікування хворих зі шлунково-кишковими кровотечами») – зварювальна високочастотна біполярна коагуляція. Мета та методи. З метою вивчення ефективності даного методу нами проведено експериментальне дослідження на свинях з морфологічною верифікацією стану судини. В експерименті використовували два зонди для високочастотної зварювальної біполярної коагуляції, під’єднанні до апарату ЕК-300 М1. Результати. На підставі проведеного дослідження було встановлено, що для зупинки кровотечі з судин діаметром до 1мм найбільш ефективним є застосування зонду 1 з часом експозиції 15с, для судин більшого діаметру (більше 1мм) ефективним є використання зонду 2 з часом експозиції від 30с. Висновки. Підсумовуючи результати нашого дослідження, високочастотна зварювальна біполярна електрокоагуляція має свої унікальні переваги серед існуючих методів ендоскопічної зупинки кровотеч, отже являється доцільним для використання в ендоскопічній практиці.Посилання
State institution [Center of medical statistics of the Ministry of Health of Ukraine]. Available from:: http://www.medstat.gov.ua. Ukrainian.
Fomin PD, Boiyko BB, Haponov BB, Nikishaev VI. [Methodological recommendations]. Minutes. 2012;5:5-12. Ukrainian.
Vergara M, Bennett C, Calvet X, Gisbert JP. Epinephrine injection versus epinephrine injection and a second endoscopic method in high-risk bleeding ulcers. Cochrane Database Syst Rev. 2014;10:14-5.
Cheng HC, Wu CT, Chen WY, Yang EH, Chen PJ, Sheu BS. Risk factors determining the need for second-look endoscopy for peptic ulcer bleeding after endoscopic hemostasis and proton pump inhibitor infusion. Endosc Int Open. 2016;3:11-8.
Akin M, Alkan E, Tuna Y, Yalcinkaya T, Yildirim B. Comparison of heater probe coagulation and argonplasma coagulation in the management of Mallory-Weiss tearsand high-risk ulcer bleeding. Gastroenterol. 2017;3:52-4.
Ljubicic N, Budimir I, Biscanin A, Nikolic M, Supanc V, Hrabar D, Pavic T. Endoclips vs large or small-volume epinephrine in peptic ulcer recurrent bleeding. World J Gastroenterol. 2012;3:33-4.
Hudetskyy I, Sorokin BV, Oparin SA, Zelnichenkko OT, Oparin OS, inventors. Bipolar radiofrequency probe for minimally invasive endoscopic surgery. Ukraine patent UA 115147. 2010 Apr 17. Ukrainian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.