Активність стероїдних рецепторів в яєчниках у жінок з аденоміозом і гіперпластичними процесами ендометрію та без у пост менопаузі.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2018.3.51-55Ключові слова:
стероїдні рецептори, яєчники, аденоміоз, постменопаузаАнотація
Аденоміоз (АМ) – актуальна проблема сучасної медицини. Прояви АМ не згасають на фоні гіпоестрогенових стані. Деякі дослідження свідчать про локальну гіперестрогенемію і автономний ріст фокусів АМ. Однак немає достовірних даних про активність і вплив стероїдних гормонів яєчників на патогенез АМ. Особливо актуальне дане питання стосовно жінок у пост менопаузі. Цікавим є вивчення імуногістохімічних (ІГХ) особливостей клітин тканини яєчників у жінок за наявності АМ і супутньої патології ендометрію. Мета. Дослідження ІГХ активності стероїдних рецепторів в яєчниках у жінок з АМ і гіперпластичними процесами ендометрію (гіперплазія ендометрію (ГПЕ) і ендометріоїдна карцинома ендометрію (ЕКЕ)) та без у пост менопаузі та встановлення її ролі у патогенезі подібного існування. Методи. Матеріалом слугував видалені яєчники від 30 жінок (52-73 років) з діагнозом АМ у поєднанні з гіперпластичними процесами ендометрію та без. Проведено ІГХ дослідження до маркерів ER, PR і AR. Результати. ІГХ дослідження встановило, що серед у більшості жінок ІГХ реакція з маркерами ER була відсутня. При оцінці експресії РR яєчників у жінок з АМ і ГПЕ частіше виявлено слабкий рівень інтенсивності і помірний – поширеності забарвлення. Схожу ситуацію спостерігали і в інших групах жінок. Аналіз ІГХ реакції з АR показав, що у випадках АМ і ГПЕ частіше зустрічалися інтенсивність у 1 бал і поширеність забарвлення у 2 бали, на відміну від групи з ЕКЕ, де найрозповсюдженішими були 2 і 4 бали відповідно. Проміжне місце займали жінки з віковими змінами ендометрію. Висновки. У жінок в пост менопаузі у зв’язку з помітним зниженням естроген синтезуючої функції яєчники не впливають на патогенез АМ у якості джерела розвитку гіперестрогенізму. Здатність яєчників до вироблення прогестеронів вказує на її необхідність, як одного з елементів розвитку АМ. У пост менопаузі збереження андрогегнпродукуючої функції яєчників грає провідну роль у патогенезі АМ, як джерела подальшого синтезу естрогені.Посилання
Adamyan LV, Andreeva EN, Apolihina IA, Bezhenar VF, Gevorkyan MA, Gus AI, et al. [Endometriosis: diagnostics, treatment and rehabilitation: federal clinical recommendations about maintaining patients]. Moskva; 2013. 65 p. Russian.
Zaharenko NF, Kovalenko NV, Manolyak IP. [To the question of complex treatment of endometriosis]. Reproduktivnaya endokrinologiya. 2015;3(23):28-33. Ukrainian.
Akopyan RA, Pechenikova VA. [Clinical and morphological features of adenomyosis in women of different age groups]. Vestnik rosiyskoy voenno-meditsinskoy akademii. 2014;1(45):65-70. Russian.
Adamyan LV, editor. [Combined benign tumors and hyperplastic processes of the uterus (myoma, adenomyosis, hyperplasia endometritis)]. Moskva; 2015. 92 p. Russian.
Adamyan LV, Sonova MM, Loginov HE, Arslanian CN. [The role of aromatase in the development of genital endometriosis]. Akusherstvo, ginekologiya i reproduktologiya. 2016;10(4):39-48. Russian.
Ignatieva NN. [Clinico-morphological features of a combination of adenomyosis with pathological processes of endometrium (thesis)]. Moscow: First Moscow State Medical University; 2010. 125 p. Russian.
Kogan EA, Sidorova IS, Nizyaeva NV, Demura TA, Ezhova LS, Unanyan AL. [Clinical-morphological and molecular-biological features of adenomyosis when combined with endometrial adenocarcinoma]. Akusherstvo i ginekologiya. 2011;7(2):46–50. Russian.
Samsonova EA. [The clinical significance of immunoistohimicheskogo definition of steroid hormone receptors, HER2 and proliferative activity of cells in cancer endoetriya]. Extended abstract of candidate’s thesis. Sankt-Peterburg; 2004. Russian.
Yarygina VN, Melentieva AS, editors. [Guide to gerontology and geriatrics. Volume 2. Introduction to clinical geriatrics]. Moscow: GEOTAR-Media; 2010; 784 p. Russian.
Kogan EA, Nizyaeva NV, Demura TA, Ezhova LS, Unanyan AL. [Autonomy of growth of foci of adenomyosis: immunohistochemical features of expression of markers]. Immunologiya. 2011;12:311-25. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.