Будова і кровопостачання рухових нервових закінчень скелетних м’язів щурів різного віку.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2012.3.51-57Ключові слова:
нервово-м’язові закінчення, гемокапіляр, нейролемоцит, постнатальний період онтогенезуАнотація
Мета роботи полягає у вивченні структури нервово-м’язових закінчень та їх кровопостачання в онтогенезі. Гісто-ультраструктурними методами показано, що у статевозрілих щурів на рівні нервово-м’язових закінчень існує виражений гемато-невральний бар’єр, який визначається структурними особливостями стінки гемокапілярів. В ранній термін постнатального періоду онтогенезу структури гемато-неврального бар’єру незрілі, а його функціональна недостатність компенсується дистанціюванням джерел кровопостачання, що забезпечує достатню морфологічну ізоляцію аксонів від білків і клітинних компонентів крові. У пізні терміни постнатального періоду онтогенезу структури гемато-неврального бар’єру деструктуризуються внаслідок підсилення і генералізації інволюційних процесів, які проходять шляхом апоптозу. Внутрішньоклітинна перебудова нейролемоцитів протягом онтогенезу свідчить про їх активну трофічну функцію, а концентрація синаптичних пухирців в цитоплазмі окремих термінальних нейролемоцитів вимагає перегляду питання про їх роль у функціонуванні гемато-неврального бар’єру на рівні нервово-м’язових закінчень.Посилання
Богоявленский В.Ф. Клинические аспекты изучения микроциркуляции: итоги и перспективы / В.Ф. Богоявленский, О.В. Богоявленская // Казанский медицинский журнал. – 2011. – Т. 92, № 2. – С. 145–151.
Закон України “Про захист тварин від жорстокого відношення” № 1759-VI від 15.12.2009 р.
Лебедев С. В. Транслокация макромолекул через гемато-энцефалический баръер / С. В. Лебедев, С. В. Петров, А. И. Волков [и др.] // Вестник Российской академии медицинских наук. –2007. – № 6. – С. 37–50.
Левицький В.А. Вікові особливості нейроно-гліальних співвідношень у рухових центрах соматичної рефлекторної дуги в нормі і при гіпокінезії / В.А. Левицький, С.Л. Попель, Б.М. Мицкан // Вісник проблем біології і медицини – 2012. – Т.1 (92), № 2. – С. 18–23.
Михайлов И.В. Возможности исследования состояния периферического нервно-мышечного аппарата человека в клинике и эксперименте / И.В. Михайлов, П.В. Ткаченко // Международный журнал прикладных и фундаментальных исследований – 2009. – № 5. – С. 25–28.
Мицкан Б.М. Нервово-м’язовий апарат і гіпокінезія / Б.М. Мицкан, С.Л. Попель // Концепція розвитку галузі фізичного виховання і спорту в Україні: зб. наук. праць Міжнародного університету «РЕГІ» ім. Степана Дем’янчука. – Рівне «Прайт хауз», 2001. – Вип. 2. – С. 148–151.
Одинцова И.А. Дифференцировка мышечных волокон в ходе формирования нервно-мышечных взаимоотношений / И.А. Одинцова, Д.Р. Слуцкая, М.Н. Чепурненко // Морфология. – 2008. – Т. 133, № 2. – С. 98–99.
Смирнов А.В. Изменение структуры периферических отделов нервной и эндокринной систем растущего организма под влиянием гиподинамии и гипокинезии / А.В. Смирнов, Д.А. Чернов, Н.Ю. Иванаускене // Морфология. – СПб.:, 2000. – Т. 117, № 3. – С. 112.
Growth-modulating molecules are associated with invading Schwann cells and not astrocytes in human traumatic spinal cord injury / A. Buss, K. Pech, B.A. Kakulas [et al.] // Brain J. Neurol. – 2007. – V. 130, № 4. – С. 940.
Development of nerve fibres in rat tibia / M. Gajda, J. A. Litwin, O. Zagólski [et al.] // Anat. Histol. Embryol. – 2009. – V. 38, № 2. – С. 112–117.
Prodanov D. Morphometric analysis of the fiber populations of the rat sciatic nerve, its spinal roots, and its major branches / D. Prodanov, H.K. Feirabend // Comp. Neurol. – 2007. – № 5. – P.85 – 100.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.