Питання взаємодії клінічної і патологоанатомічної служб при підозрі на лімфопроліферативне захворювання.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.1.92-95Ключові слова:
лімфома, діагностика лімфом, імуногістохіміяАнотація
Розглянуті питання, на які обов’язково слід звертати увагу при підозрі на лімфому для проведення повноцінного морфологічного дослідження в умовах клініки – насамперед, при обстеженні хворого, заповненні направлення та взятті матеріалу на морфологію, роботі з біоптатом. Більш детально освітлені умови встановлення діагнозу лімфоми на світловому рівні та при імунофенотипуванні. Визначені завдання діагностичного та прогностичного імуноморфологічного дослідження. Робиться висновок, що остаточний діагноз лімфоми з вказівкою її форми і варіанту згідно класифікації пухлин гемопоетичної та лімфоїдної тканини 2008 року може бути встановлений тільки при тісній взаємодії клінічної і морфологічної служб, результатом чого буде призначення адекватного лікування.Посилання
Ковригина А. М. Лимфома Ходжкина и крупноклеточные лимфомы / А. М. Ковригина, Н. А. Пробатова. – М. : ООО «Медицинское информационное агентство», 2007. – 216 с.
Криволапов Ю. А. Морфологическая диагностика лимфом / Ю. А. Криволапов, Е. Е. Леенман. – СПб. : Издательско-полиграфическая компания «КОСТА», 2006. – 208 с.
Clinical Utility of PET/CT in Lymphoma / C. Cronin, R. Swords, M. Truong [et al.] // AJR. – 2010. – Vol. 194. – P. 91–103.
WHO Classification of Tumours of Haematopoietic and Lymphoid Tissues / S. H. Swerdlow, E. Campo, N. L. Harris [et al.]. – Lyon, France: International Agency for Research on Cancer, 2008. – 439 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.