Структурні зміни в слизових оболонках верхніх відділів травного тракту при експериментальному гастродуоденіті.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.1.73-77Ключові слова:
експериментальний гастродуоденіт, жовч, яснаАнотація
Досліджено результати тривалого введення жовчі лабораторним щурам інтрагастрально. Експеримент відтворювався на статевонезрілих щурах обох статей лінії Вістар (28 тварин – дослідна група, 12 – контрольна). При морфологічному дослідженні виявлена нерівномірна товщина епітелію ясен, присутність явищ дискератозу, неповного ороговіння. Відмічені дистрофічні зміни в зернистому шарі, базальний шар епітелію місцями представлений двома рядами клітин, що свідчить про порушення трофіки епітелію і клітинного поділу. У власній пластинці ясен колагенові волокна потовщені і ущільнені, присутні явища фиброзування і обтурації кровоносних капілярів. При мікроскопічному дослідженні в слизовій шлунка відзначаються неглибокі дефекти епітелію, просвіти залоз розширені, залозисті клітини збільшені. У стромі визначаються явища фіброзу і щільна лімфоцитарна інфільтрація з домішкою еозинофілів. У дванадцятипалій кишці в проксимальних відділах слизової – десквамація залозистого епітелію, легкі поверхневі ерозії проксимальних відділів ворсин, покритих великою кількістю слизу. У підслизовому шарі – різко повнокровні судини, в слизовій оболонці – стази в капілярах, що свідчить про порушення мікроциркуляторного ланки судинної системи. Результати досліджень свідчать про роль функціональних порушень в травному тракті в патогенезі поєднаної патології гастродуоденальної області і тканин пародонту.Посилання
Бабак О. Я. Желчный рефлюкс: современные взгляды на патогенез и лечение / О. Я. Бабак // Современная гастроэнтерология. – 2003. – Т. 11, № 1. – С. 28-30.
Белоусов Ю. В. Педиатрическая гастроэнтерология: [учеб. пособ.] / Ю. В. Белоусов. – Харьков: Факт, 2007. – 373 с.
Горячева І. П. Експериментальне обґрунтування цитопротективної дії маалокса / І. П. Горячева, С. С. Казак., С. Б. Французова // Педіатрія, акушерство і гінекологія. – 1999. – № 5. – С. 58-61.
Денисова М. Ф. Сучасні уявлення про систему захисту слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки та її роль в патогенезі хронічних гастроентерологічних хвороб у дітей / М. Ф. Денисова, Н. М. Мягка// Педіатрія, акушерство і гінекологія. – 2000. - № 2. – С. 54-58.
Моделирование и терапия НПВП-гастрита / П. В. Косарева, М. В. Черанева, В. В. Неклюдова, Е. И. Самоделкин // Современные наукоемкие технологии. – 2010. - № 12. – С. 40-41.
Способ моделирования язвенного процесса в желудке / Н. И. Тутченко, Я. В. Гоер, Л. С. Белянский [ и др.] // Пат. физиол. и эксперим. тер. – 1990. - № 5. – С. 54-55.
Экспериментальная модель пептической язвы желудка / Л. М. Тарасенко, И. Н. Скрипник, К. С. Непорада, А.И.Воложин // Патол. физиол. и эксперим. тер. – 2001. - № 4. – С. 27-28.
Zoellner H. Microvasculature in gingivitis and chronic periodontitis: Disruption of vascular networks with protracted / H. Zoellner, C. C. Chapple, N. Hunter // Microsc. Res. Tech. – 2002. – Vol. 56. – P. 15-31.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.