Гормонсинтезуюча активність та окисна модифікація білків периферійного цитотрофобласта плаценти при залізодефіцитній анемії вагітних.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.1.49-53Ключові слова:
плацента, залізодефіцитна анемія, плацентарний лактоген, окисна модифікація білківАнотація
Проведено морфологічне дослідження плацент у 90 вагітних із залізодефіцитною анемією різних ступенів важкості та 30 випадків без анемії, що склали контрольну групу. Формування груп досліджуваних плацент проводилося з використанням Міжнародної класифікації хвороб X-го перегляду, заснованої за рекомендаціями ВООЗ (1998), в залежності від вираженості анемії: І ст. – Hb 110-91 г/л, ІІ ст. – Hb 90-71 г/л, ІІІ ст. – Hb 70-51 г/л. У досліджувані групи не включали випадки із запаленням у плаценті або з маніфестацією інфекційного процесу вагітної, випадки з цукровим діабетом у матері, ізоімунним конфліктом, аномаліями розвитку посліду (екстрахоріальні, з аномаліями пуповини чи оболонок, багаточасточкові плаценти), багатоплідною вагітністю, вадами розвитку плода. Результати дослідження показали, що залізодефіцитна анемія вагітних сприяє підсиленню процесів вільнорадикального окислення білків у всіх структурах периферійного цитотрофобласта крім багатоядерних трофобластичних гігантських клітин і дрібних веретеноподібних трофобластичних клітин базальної пластинки та супроводжується зниженням концентрації плацентарного лактогену у всіх клітинах периферійного цитотрофобласта.Посилання
Артеменко Г. Я. Діагностика і лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з прееклампсією і анемією: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук: спец. 14.01.01 ”Акушерство і гінекологія” / Г. Я. Артеменко – Харків, 1999. – 16 с.
Глуховец Б. И. Патология последа / Глуховец Б. И., Глуховец Н. Г. – СПб: ГРААЛЬ, 2002. – 448 с.
Давиденко І. С. Морфологічна характеристика структур матково-плацентарної ділянки в різні терміни гестації при залізодефіцитній анемії у вагітних / І. С. Давиденко // Клінічна та експериментальна патологія. – 2005. – Т. 4, № 3. – С. 49 – 53.
Давиденко І. С. Патоморфологічні аспекти формування синдрому плацентарної недостатності при залізодефіцитній анемії вагітних: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня докт. мед. наук: спец. 14.03.02 “Патологічна анатомія” / І. С. Давиденко. – К., 2006. – 35 с.
Давыденко И. С. Иммуногистохимия плацентарного лактогена с помощью компьютерной микроденситометрии в синцитиотрофобласте плаценты в связи с железодефицитной анемией беременных / И. С. Давыденко, Т. Д. Задорожная // Здоровье женщины. – 2005. - № 2 (22). – С. 35-38.
Жабченко І. А. Стан здоров'я вагітних як показник здоров'я суспільста і держави / І. А. Жабченко // Вісник асоціації акушерів-гінекологів України. - 2000. – Т. 1, № 6. – С. 9-16.
Лукьянова Л. Д. Современные проблемы гипоксии / Л. Д. Лукьянова // Вестник Российской академии медицинских наук. – 2000. - № 1. – С. 3-12.
Мельникова В. Ф. Инфекционные плацентиты, особенности плаценты как иммунного барьера / В. Ф. Мельникова, О. А. Аксенов // Архив патологии. – 1993. – Т. 55, № 5. – С. 78-81.
Миловидова А. З. Электронномикроскопические и стереометрические характеристики плацентарного барьера при сочетании железодефицитной анемии беременных и ОПГ-гестоза / А. З. Миловидова // Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т. 8, № 3-4. – С. 317-318.
Ситнікова В. О. Колагеноутворення в плаценті при гіпоксії плода / В. О. Ситнікова, А. І. Даниленко // Буковинський медичний вісник. – 2004. – Т. 8, № 3-4. – С. 324-325.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.