Дослідження посмертної динаміки активності клітин-продуцентів інтерлейкіну (IL-1β) як маркерів використання гістохімічних експрес-методів при судово-медичній експертизі трупів.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.1.39-43Ключові слова:
судово-медична експертиза, зажиттєві та посмертні ушкодження, шкіра, м'яз, клітини-продуценти IL-1βАнотація
Для визначення можливостей та умов біохімічної активності у шкірі та м’язах як маркера зажиттєвих та посмертних травм при проведенні експериментальних якісних макрогістохімічних експрес-реакцій виникла необхідність використання контрольного лабораторного методу. Для цього було використанно порівняння наявності та кількості імунних клітин, що здатні експресувати рецептори до IL-1β (клітин-продуцентів інтерлейкіну)при зажиттєвих та посмертних ушкодженнях в залеженості від температурного режиму у різні проміжкі часу. Експериментальні дослідження проведені на щурах лінії Wistar. Травматичні зміни викликали дозованими ударами у стегно наркотизованих щурів із використанням спеціального пристрою, ішемічні – перев`язуванням судин. Імунні клітини диференціювали за допомогою моноклональних антитіл до клітин-продуцентів IL-1β фірми «Serotec». Була проведена оцінка імуногістохімічних ознак при зажиттєвій та постмортальній тупій травмі від момента травматизації з експозицією зразків м’яких тканин 30 хв, 1 год, 2 год, 4 год та 6 год при температурних режимах +18ºC, +37ºC, -10ºC. Проведений аналіз показників відносного об’єму IL-1β, як у дермі, так і у м’язі дозволило встановити статистично значимі порівняльні показники (р<0,001) між посмертними та зажиттєвими ушкодженнях м’яких тканин у ранньому постмортальному періоді. Наявність стабільної імуногістохімічної картини при низьких температурах та зберігання популяції клітин-продуцентів IL-1β в зонах ушкодження при кімнатній температурі свідчить про можливість використання імуногістохімічних експрес-методів у судово-медичній експертизі трупів при встановленні прижиттєвого або посмертного характеру ушкоджень через достатньо великий проміжок часу з моменту настання смерті.Посилання
Лилли Р. Патогистологическая техника и практическая гистохимия / Лилли Р. [пер. с англ.]. – М. : Изд-во иностр. лит-ры, 1969. – 348с.
Early increase in TNF-alpha-containing mast cells in skin lesions / S. Bacci, P. Romagnoli, G. A. Norelli [et al.] // Int. J. Legal Med. – 2006. – Vol. 120, №3. – P. 138−142.
Grellner W. Time-dependent immunohistochemical detection of proinflammatory cytokines (IL-1beta, IL-6, TNF-alpha) in human skin wounds / W. Grellner // Forensic Sci. Int. – 2002. – Vol. 130, № 2/3. – P. 90-96.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.