Морфометричні показники структур пародонта та слизової ясен щурів після введення антигену в навколоплідні води в антенатальному періоді.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.1.27-30Ключові слова:
пародонт, слизова ясен, антиген у навколоплідних водах, антигенне навантаження, щуриАнотація
Мета дослідження – встановити та вивчити динаміку змін морфометричних показників формування структур пародонта та слизової ясен щурів після введення антигену в навколоплідні води в антенатальному періоді. Роботою встановлено, що внутрішньоутробна антигенна дія призводить до затримки темпів формування структур пародонта та слизової ясен щурів з 1-ї до 11-ї доби, та на 30-у добу постнатального життя. Дисбаланс у формуванні структур пародонта та слизової ясен щурів зберігається протягом місяця та нівелюється на 45-у добу життя.Посилання
Висцеромегалия новорожденных: морфологические аспекты / Н. А. Волошин, Е. А. Григорьева, М. Б. Вовченко [и др.] // Мат. науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвяченої 200-річчю з дня заснування ХДМУ (Харків, 17-18 січня 2005 р.). – Харків: ХДМУ, 2004. – С. 123.
Волошин Н. А. Лимфоцит – фактор морфогенеза / Н. А. Волошин // Запорожский медицинский журнал. – 2005. - № 5. – С. 122.
Волошин Н. А. Экспериментальная модель развития синдрома недифференцированной дисплазии соединительной ткани / Н. А. Волошин, Е. А. Григорьева // Патологія. – 2009. – Т. 6, № 1. – С. 39-42.
Григорьева Е. А. Особенности формирования синовиальной оболочки коленного сустава крыс в раннем постнатальном периоде / Е. А. Григорьева, Н. А. Волошин // Світ медицини та біології. – 2009. - № 2. – С. 68-72.
Кущ О. Г. Особливості будови шкіри і асційованої з нею лімфоїдної тканини у щурів в ранньому потнатальному періоді в нормі та після внутрішньоплідному введенню антигенів: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук: спец. 14.03.01 - "нормальна анатомія" / О. Г. Кущ. – Тернопіль, 2001. – 31 с.
Матвєйшина Т. М. Макро-мікроскопічні особливості будови глотки щурів у нормі й після внутрішньоутробної антигенної дії / Т. М. Матвєйшина, В. М. Швець // Актуальні питання фармацевтичної і медичної науки та практики. – 2011. – Вип. XXIV, № 1. – С. 68-71.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.