Особливості перебігу репаративного остеогенезу при діафізарних переломах на фоні гіпергомоцистеїнемії (експериментальне дослідження).
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.1.21-26Ключові слова:
гіпергомоцистеїнемія, перелом, репаративний остеогенез, декамевіт, глутаргінАнотація
На моделі перелому стегнової кістки в експерименті досліджено особливості перебігу репаративного остеогенезу на фоні гіпергомоцистеїнемії та обгрунтована можливість її корекції препаратами з гіпогомоцистеїнемічним ефектом. Встановлено, що на фоні гіпергомоцистеїнемії порушувалось кровопостачання тканин, формувались обширні некротичні та дистрофічні зміни в ділянці перелому, пригнічувалась репаративна регенерація кісткової тканини, формувались хибні суглоби. Метаболічна корекція гіпергомоцистеїнемії препаратами з гіпогомоцистеїнемічною дією (декамевіт та глутаргін) обмежувала розвиток дегенеративно-некротичних змін в тканинах при переломах кісток, оптимізувала перебіг репаративного остеогенезу.Посилання
Артемчук М. А. Профілактично-лікувальна дія вітамінних та вітамінно-мікроелементних препаратів за гострої та хронічної метіонінової гіпергомоцистеїнемії / М. А. Артемчук // Biomed. Biosocial. Anthop. – 2006. – № 7. – С. 17–20.
Корж Н. А. Репаративная регенерация кости: современный взгляд на проблему. Нарушение регенерации кости (Сообщение 2) / Н. А. Корж, К. К. Романенко, Л. Д. Горидова // Ортопедия, травматология и протезирование. – 2006. – № 1. – С. 84–90.
Метаболізм гомоцистеїну та його роль у патології / О. О. Пентюк, М. Б. Луцюк, І. І. Андрушко, К. П. Постовітенко // Укр. біохім. журн. – 2003. – Т. 75, № 1. – С. 5–17.
Пентюк О. О. Гіпергомоцистеїнемія: моделювання та вплив на стан судинної системи в експерименті / О. О. Пентюк, М. Б. Луцюк, К. П. Постовітенко // Досягнення біології та медицини. – 2004. – № 1 (3). – С. 35–38.
Ферментная стимуляция остеогенеза при несросшихся переломах и ложных суставах костей конечностей / В. И. Зоря, Н. В. Ярыгин, Е. Д. Склянчук, А. П. Васильєв // Вестн. травматол. и ортопед. им. Н. Н. Приорова, 2007. – № 2. – С. 80–85.
Hyperhomocysteinemia induces a tissue specific accumulation of homocysteine in bone by collagen binding and adversely affects bone / M. Herrmann, A. Tami, B. Wildemann [et al.] // Bone. – 2009. – Vol. 44, № 3. – Р. 467–475.
Osteogenic differentiation of mesenchymal stem cells from osteopenic rats subjected to physical activity with and without nitric oxide synthese inhibition / N. M. Ocarino, J. N. Boeloni, A. M. Goes [et al.] // Nitric Oxide. – 2008. – Vol. 19, № 4. – Р. 320–325.
Saito M. Poor bone quality in diabetes and arteriosclerosis / M. Saito // Clin. Calcium. – 2009. – Vol. 19, № 9. – Р. 1257–1268.
The role of hyperhomocysteinemia as well as folate, vitamin B(6) and B(12) deficiencies in osteoporosis: a systematic review / M. Herrmann, Peter J. Schmidt., N. Umanskaya [et al.] // Clin. Chem. Lab. Med. – 2007. – Vol. 45, № 12. – Р. 1621–1632.
Vitamin B12 deficiency stimulates osteoclastogenesis via increased homocysteine and methylmalonic acid / B. L. Vaes, C. Lute, H. J. Blom [et al.] // Calcif. Tissue Int. – 2009. – Vol. 84, № 5. – Р. 413–422.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.