Лектиновий профіль клітин серця щурів на етапах ембріонального і постнатального розвитку.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.2.90-94Ключові слова:
лектини, гістотопографія, кардіоембріогенез щураАнотація
У роботі досліджено розподіл рецепторів лектинів до WGA, LCA, RCAI, LAL, PSA, PFA, UeA, PNA у серцях ембріонів щурів на етапах ембріонального і раннього постнатального розвитку. З допомогою результатів дослідження гістотопографії лектинів виявлено клітинні популяції ендокарда, міокарда, епікарда та перикарда, а також конденсованої та неконденсованої мезенхіми та проведено додатковий аналіз основних гістогенетичних процесів ембріонального серця щура у контексті впливу фактора часу; встановлено характер набуття дефінітивного стану окремих популяцій клітин та структур ембріонального серця щура, ступінь проліферативних та міграційних процесів в серці зародка, а також наявність та щільність апоптотичних ділянок.Посилання
Антонюк В. О. Лектини та їх сировинні джерела.- Львів: Кварт, 2005.- 180 с.
Антонюк В. О. Порівняльна біохімічна характеристика та селективність зв’язування фукозоспецифічних лектинів ікри окуня (Persa fluviatilisL.) і кори золотого дощу звичайного (Laburnum anagyroidesMedik.) / В. О. Антонюк, А. М. Ященко, О. Д. Луцик // ActaMedica Leopoliensia. - 2004. - Т. 10, № 1. - С. 62-70.
Лектинова гістохімія прищитоподібних залоз осіб чоловічої і жіночої статі у віковому аспекті / О. Р. Джура, А. М. Ященко, В. О. Антонюк [та ін.] // Acta Medica Leopoliensia. – 2006. – Т. 12, № 1. – С. 12-17.
Твердохлеб И. В. Гетерогенность миокарда и ее развитие в нормальном кардиомиогенезе. – Днепропетровск: Пороги, 1996. – 224 с.
Твердохлеб И. В. Стереологические и лектин-гистохимические характеристики морфогенетических механизмов в сердце млекопитающих / И. В. Твердохлеб, И. С. Шпонька // Укр. мед. альманах. – 1998. - № 3. – С. 131-132.
Cell adhesion molecule mediation of myocardial inflammatory responses associated with ventricular pacing / K. G. Yamazaki, S. H. Ihm, R. L. Thomas [et al.] // Am. J. Physiol. Heart. Circ. Physiol. – 2012. – Vol. 302, № 7. – P. 1387-93.
Combined biochemical and cytological analysis of membrane trafficking using lectins / G. W. Morgan, M. Kail, M. Hollinshead [et al.] // Anal. Biochem. – 2013. – Vol. 26, № 13. – P. 266-2.
Evidence for a role of galactosyl transferase in the process of germ cell migration in rats / S. Goswami, S. Banerjee, S. Bandyopadyay [et al.] // 19th Annual Meeting of the ESHRE. – Madrid, 2003. – P. 10.
Lectin receptor sites during postnatal osteogenesis in guinea pigs / O. Dzhura, A. Yashchenko, V. Antonyuk [et al.] // Adv. Clin. Exp. Med. – 2012. – Vol. 21, № 1. – P. 19-26.
Lectin-histochemistry: glycogenosis in cattle / P. Zlotowski, E. J. Gimeno, A. Diaz [et al.] // Vet. Res. Commun. – 2006. – Vol. 30, № 4. – P. 369-77.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.