Морфологічні характеристики серця щурів за умов експериментального некрозу міокарда.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.2.84-89Ключові слова:
серце, кріовтручання, некроз, адреналін, репараціяАнотація
Для правильного розуміння патогенетичних механізмів некрозу міокарда, розробки методів профілактики і лікування необхідне його експериментальне дослідження на різних моделях. У статті представлена динаміка морфологічних змін у міокарді після кріовтручання на серці протягом 15 і 30 с, перев'язки лівої коронарної артерії і введення токсичних доз адреналіну. Встановлено, що кріовтручання на серці призводило до появи некротичної зони в міокарді без ішемічної фази запалення, при цьому глибина ураження серцевого м'яза безпосередньо залежала від тривалості кріовтручання. Перев'язка коронарної артерії сприяла формуванню ішемічного некрозу міокарда в зоні басейну лігованої судини з яскраво вираженими дісциркуляторними порушеннями. Вогнещеве ураження міокарда, що виникає після введення токсичних доз адреналіну, було зосереджено навколо артеріальних судин, що призводило до періартеріальної проліферації фібробластів і формування грануляційної тканини.
Посилання
Биотехнологические принципы формирования экспериментального некроза миокарда / А. Г. Бабаева, Т. В. Шканд, Н. А. Чиж [и др.] // Вестник неотложной и восстановительной медицины. – 2012. – Т. 13, № 1. – С. 11-15.
Горбась І. М. Ішемічна хвороба серця: епідеміологія і статистика / І. М. Горбась // Здоров’я України. – 2009. – № 3/1. – С. 34-35.
Люсов В. А. Инфаркт миокарда / В. А. Люсов, Н. А. Волов, И. Г. Гордеев. – М.: Литтерра, 2010. – 240 с.
Моделирование некроза миокарда с помощью криотехнологии / И. В. Слета, Н. А. Чиж, С. Е. Гальченко, Б. П. Сандомирский // Биотехнология. – 2011. – Т. 4, № 4. – С. 73-79.
Паренхиматозно-стромальные отношения в миокарде: Альтеративная недостаточность кардиомиоцитов и морфогенез очагового кардиосклероза / Л. М. Непомнящих, Е. Л. Лушникова, Д. Е. Семенов, В. В. Столяров // Бюл. экспер. биол. мед. – 2002. – Т. 134, № 8. – С. 219-226.
Пат. 2286606. Российская Федерация МПК G 09 B 23/28 Способ моделирования очаговых повреждений миокарда / С. Л. Богородская, С. С. Голубев, Л. Б. Микашова; заявл. 22.03.2005; опубл.27.10.2006; Бюл.№ 30.
Mieres J. H. American Heart Association's guidelines for cardiovascular disease prevention in women / J. H. Mieres // Heart. – 2006. – № 5 (May). – Р. 92.
Swynghedauw B. Molecular Mechanisms of Myocardial Remodeling / B. Swynghedauw // Physiol. Rev. – 1999. – Vol. 79. – P. 215-262.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.