Вплив хронічної внутрішньоутробної гіпоксії на морфофункціональні особливості органів сечовидільної системи плодів та новонароджених.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.2.57-60Ключові слова:
хронічна внутрішньоутробна гіпоксія, сечовидільна система, морфологія, плід, новонародженийАнотація
Хронічна внутрішньоутробна гіпоксія займає одне з перших місць серед чинників, що ушкоджують органи сечовидільної системи плодів та новонароджених. Метою даної роботи є виявлення морфофункціональних особливостей нирок, сечоводів і сечового міхура у плодів та новонароджених, які зазнали впливу хронічної внутрішньоутробної гіпоксії. Матеріалом даного дослідження є тканина нирок, сечоводів і сечового міхура плодів та новонароджених, яку вивчали за допомогу різних гістологічних та гістохімічних методів забарвлення. В ході проведеного авторами дослідження в органах сечовидільної системи плодів та новонароджених, які зазнали впливу хронічної внутрішньоутробної гіпоксії, виявлено різні морфофункціональні зміни, які в подальшому онтогенезі можуть призвести до розвитку різної патології даної системи у таких дітей.Посилання
Аушева Ф. Х. Развитие почек и процессы свободнорадикального окисления у новорожденных и детей раннего возраста, рожденных у матерей с неблагоприятным течением беременности / Ф. Х. Аушева, Г. М. Летифов // Педиатрия. – 2007. – Т. 86, № 6. – С. 15–20.
Глыбочко П. В. Состояние уродинамики мочевых путей плода при задержке внутриутробного развития / П. В. Глыбочко, М. Л. Чехонацкая, Л. В. Пискунова // Саратовский научно-медицинский журнал. – 2008. – № 3(21). – С. 513–517.
Диагностика микроциркуляторных расстройств у детей грудного возраста с острым пиелонефритом / И. Г. Михеева, Е. В. Кайтукова, Т. Г. Верещагина [и др.] // Педиатрия. – 2011. – Т. 90, № 3. – С. 17–21.
Зеленцова В. Л. Морфологические особенности почек у плодов и новорожденных, перенесших гипоксию / В. Л. Зеленцова, В. И. Шилко, С. Ю. Медведева // Архив патологии. – 2003. – № 6. – С. 40–44.
Игнатова М. С. Проблема прогрессирования болезней почек у детей и современные возможности ренопротекции / М. С. Игнатова // Нефрология и диализ. – 2005. – Т. 7, № 4. – С. 428–433.
Инфекции мочевой системы новорожденных: особенности уродинамики нижних мочевых путей в периоде внутриутробного развития / М. Л. Чехонацкая, П. В. Глыбочко, Л. К. Василевич [и др.] // Саратовский научно-медицинский журнал. – 2008. – № 3(21). – С. 101–106.
Ишемия мочевого пузыря как причина его дисфункции после острой задержки мочи / В. И. Кирпатовский, Е. Ю. Плотников, И. С. Мудрая [и др.] // Экспериментальная и клиническая урология. – 2012. – № 3. – С. 9–14.
Погодаева Т. В. Исследование гомеостатической функции почек для прогнозирования нефропатий у новорожденных / Т. В. Погодаева, В. Н. Лучанинова // Фундаментальные исследования. – 2012. – № 10. – С. 290–295.
Попов С. В. Особенности нарушения функции мочевыделительной системы у новорожденных с гипоксическим поражением ЦНС тяжелой степени / С. В. Попов, В. Н. Облазницкий // Вісник СумДУ. Серія Медицина. – 2008. – Т. 2, № 2. – С. 88–91.
Титов Д. В. Микроциркуляторные, гемореологические и уродинамические нарушения у детей с гиперактивным мочевым пузырем / Д. В. Титов // Бюллетень сибирской медицины. – 2012. – № 2. – С. 77–80.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.