Експериментальне і клінічне обгрунтування використання остеотропного матеріалу «Easy-Graft» при генералізованому пародонтиті.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.2.28-36Ключові слова:
генералізований пародонтит, кістковий дефект, кісткова регенерація, "EasyGraft“, трикальційфосфатАнотація
У роботі проведено порівняльний аналіз і кількісну морфологічну оцінку регенераторних процесів у кістковій тканині в моделі кісткового дефекту при імплантації матеріалів "EasyGraft" (Німеччина) і трикальційфосфату (НПП "Кергап", Україна). Досліджено динаміку клінічних показників у пацієнтів після використання матеріалу "EasyGraft" з урахуванням ступеня тяжкості і характеру перебігу патологічного процесу, а також статі і віку пацієнтів. Показано, що у хворих на генералізований пародонтит ІІ-ІІІ ступеня тяжкості застосування матеріалу "EasyGraft“ виявляє суттєві клінічні переваги у порівнянні з трикальційфосфатом у віддаленому періоді спостереження. Проведено порівняльну оцінку ефективності хірургічного лікування при використанні досліджуваних остеотропних матеріалів.Посилання
Автандилов Г. Г. Медицинская морфометрия : [руководство] / Г. Г. Автандилов. - М. : Медицина, 1990. - 384 с.
Герелюк В. І. Ультраструктура ендотеліоцитів капілярів ясен і вміст ліпопротеїдів у ясенній рідині людей при хронічному генералізованому пародонтиті / В. І. Герелюк // Укр. мед. альм. – 2000. – Т. 3, № 1. – С. 36-39.
Гизатуллин Р. А. Средства для оптимизации остеогенеза в стоматологии: область применения, актуальность проблемы и перспективы разработок и внедрения новых препаратов. // Р. А. Гизатуллин. – М. - 2007. – 152 с.
Грудянов А. И. Заболевания пародонта / А. И. Грудянов. – М. : Медицинское информационное агентство, 2009. – 336 с.
Данилевский Н. Ф. Терапевтическая стоматология / Н. Ф. Данилевский. - К. : Медицина, 2011. – 332 с.
Дмитриева Л. А. Современные аспекты клинической пародонтологии / Л. А. Дмитриева. – М. : МЕДпресс, 2001. – 125 с.
Лісова І. Г. Нові методи пластичного закриття набутих дефектів дна гайморової пазухи / І. Г. Лісова, М. М. Михайленко, Ю. Ю. Ярославська // Стоматолог. – 2011. - № 6. – С. 50.
Лузин В. И. Методика моделирования костного дефекта у лабораторных животных / В. И. Лузин, Д. В. Ивченко, А. А. Панкратьев [и др.] // Укр. мед. альм. – 2005. – Т. 8, № 2 (додаток). – С. 162.
Ма¬зур І. П. Структурно-функціональний стан тканини пародонта у людей різного віку та статі / І. П. Мазур // Современная стоматология. – 2005. – № 4. – С. 48-51.
Материнський В. В. Поріг електрозбудливості пульпи зубів різних груп в нормі та при генералізованому пародонтиті / В. В. Материнський, В. І. Герелюк // Галицький лікар. вісн. – 2005. – Т. 12, № 3. – С. 64-66.
Островский А. Остеогенные материалы в современной пародонтологии и имплантологии / А. Островский // М. : Азбука – 2005. – 68 с.
Павленко А. В. Лечебно-реабилитационные мероприятия у больных генерализованным пародонтитом / А. В. Павленко, И. П. Мазур // Современная стоматология. – 2003. – № 2. – C. 33-37.
Павленко О. В. Сучасні проблеми стоматологічного здоров’я населення України / О. В. Павленко, І. О. Головня, І. П. Ма-зур // Охорона здоров’я України. – 2004. – № 3. – С. 30-35.
Павленко А. В. Особенности процессов репаративной регенерации в альвеолярных отростках нижней челюсти при пластике дефектов различными материалами / А. В. Павленко, И. В. Чайковская, В. И. Лузин // Український мрфоологічний альманах. – 2009. – Т. 7, № 3. – С. 93-97.
Павленко О. В. Морфологічні основи вибору кістковопластичних матеріалів у пародонтології / О. В. Павленко, Е. О. Дмитрієва // Морфологія. – 2011. – Т. V, № 1. – С. 5-12.
European convention for the protection of vertebrate animals used for experimental and other scientific purpose: Council of Europe 18.03.1986. – Strasbourg, 1986. – 52 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.