Особливості та закономірності експресії рецепторів лектинів в легенях хворих на хронічне обструктивне захворювання легень у стадії загострення та ремісії.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2013.3.87-93Ключові слова:
хронічне обструктивне захворювання легень, сегментарні бронхи, лектиниАнотація
Хронічна обструктивна хвороба легень є поширеною патологією, і проблема її діагностики досі актуальна. Мета – визначення принципів експресії та розподілу рецепторів лектинів у пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легень під час ремісії та загострення. Для лектиногістохімічного дослідження був використаний біопсійний матеріал від 54 пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легень. Всі пацієнти були розділені на 2 групи: 25 у фазі ремісії, 29 - при загостренні. Використовували прямий лектиногістохімічний метод. Лектин зародків пшениці демонструє підвищений аффінітет при плоскоклітинній метаплазії, лектини бузини чорної і виноградного слимака редукуються на епітеліальних клітинах при збереженні реакції в ділянках проліферації бронхіального епітелію у фазі загострення хронічного обструктивного захворювання легень. Лектин конканавалін А в більшості випадків виявляв слабо позитивну реакцію на люмінальній поверхні епітеліальних клітин у фазі ремісії хронічного обструктивного захворювання легень. Присутність лектинів зародків пшениці і конканаваліну А в епітеліоцитах сегментарних бронхів свідчить про формування хронічного запального процесу бронхів.
Посилання
Voloshin NA, Grigoryeva EA, Dovbysh MA. [Use of lectin histochemical methods in the morphology]. Tavricheskiy mediko-biologicheskiy vestnik. 2004; 7 (4): 40-1. Russian.
Sokolov EI, Zykov KA, Veshkina AI, Shevelev VI, Mat'ko LIu, Tsyplenkova VG. [Comparative morphological characteristics of bronchial mucosa in patients with chronic obstructive bronchitis and bronchial asthma]. Arkh Patol. 2000 Jul-Aug;62(4):31-7. Russian. Cited in: PubMed; PMID: 10971871.
Pertseva TA, Ivakh IV. [Morphological changes in the bronchial tree mucous membrane in chronic obstructive pulmonary disease and their value in the diagnosis of disease stage]. Ukrainskiy pulmonologichniy zhurnal. 2009; (1): 50-1. Russian.
Antonyuk VO. [The use of plant and animal lectins in microbiological studies]. Mikrobiologiya. 2004; 52 (4): 105-12. Russian.
Antonyuk VO. Lectyny ta yikh syrovynni dzherela [Lectins and the sources of raw materials]. Lviv: Kvart; 2005. 554 p. Ukrainian.
Demyanenko IA, Shapovalova YeYu. [Redistribution of galactosamine conjugates in human trachea and lungs early histogenesis in typical and atypical implantation]. Tavricheskiy mediko-biologicheskiy vestnik. 2004; 7 (4): 44-8. Russian.
Kharchenko SV, Dorokhova OA, Shapovalova YeYu. [Peculiarities of lectin receptors distribution in normal embryogenesis of rat lungs and kidney]. Ukrayinskiy medychniy almanakh. 2009; 12 (3): 185-8. Russian.
Lutsik AD, Detyuk YeS, Lutsik MD, authors; Panasyuk YeN, editor. Lektiny v gistokhimii [Lectins in histochemistry]. Lviv: Vyscha shkola; 1989. 144 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.