Морфологічна оцінка стану рубцевої тканини та різних шарів рогівки після проникаючого поранення ока.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2015.4.31-36Ключові слова:
проникаюче поранення ока, рогівка, рубецьАнотація
Метою роботи було гістологічний та ультраструктурне дослідження організації рубця рогівки після проникаючої травми. У результаті дослідження встановлено, що загоєння рани рогівки характеризується активацією фіброзної відповіді, проте репарація супроводжується певними проблемами: у вигляді зниження прозорості, що пов'язано з дезорганізацією строми рогівки, а також виникнення оптичних аберацій, викликаних контракцією фіброзної тканини внаслідок її перебудови в місці сформованого рубця.
Посилання
Wong, T.Y., Klein, B.E., Klein, R. The prevalence and 5-year incidence of ocular trauma. The Beaver Dam Eye Study. Ophthalmology. 2000;107:2196–202.
Katz J, Tielsch JM. Lifetime prevalence of ocular injuries from the Baltimore eye survey. Arch Ophthalmol. 1993;11:1564–8.
Quantock A., Young R. Development of the corneal stroma, and the collagen-proteoglycan associations that help define its structure and function. Dev. Dyn. 2008;237:2607–21.
Farrell RA, McCally RL. Corneal transparency: DM Albert, Jakobiec FA., editors. Principles and Practice of Ophthalmology. Philadelphia: W.B. Saunders Company; 2000:629–43.
Boote C, Du Y, Morgan S, Harris J, Kamma-Lorger CS, Hayes S, Lathrop KL, Roh DS, Burrow MK, Hiller J, Terrill NJ, Funderburgh JL, Meek KM. Quantitative assessment of ultrastructure and light scatter in mouse corneal debridement wounds. Invest Ophthalmol Vis Sci. 2012;53:2786–95.
Grillo HC, Gross J. Collagenolytic activity during mammalian wound repair. Dev Biol. 1967;15:300–17.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.