Визначення лінійних розмірів та площ окремих морфологічних об’єктів на мікрофотографіях за допомогою програми ImageJ
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.3.377-381Ключові слова:
аналіз цифрових зображень, ImageJ, лінійні розміри, площаАнотація
В статті описані методики вимірювання лінійних розмірів та площ окремих клітин та їх ядер в зразках пухлинної тканини, що забарвлені рутинним методом (гематоксилін-еозин) і імуногістохімічним методом (з хромогеном ДАБ) в програмі для аналізу цифрових мікрофотографій "ImageJ". За мету ставиться ознайомлення студентів медичних факультетів, аспірантів та здобувачів-дослідників з сучасними комп’ютерними технологіями для підвищення їх професійного рівня.
Посилання
Collins TJ. ImageJ for microscopy. BioTechniques. 2007; 43: S25-S30.
Jie Shu, Hao Fu, Guoping Qiu, Mohammad Ilyas. An Efficient Gland Detection Method Based on Texture and Morphological Transformation. Medical Image Understanding and Analysis. 2013; 173-8.
Mezei T, Szakács M, Dénes L, Jung J, Egyed-Zsigmond I. Semiautomated image analysis of high contrast tissue areas using Hue/Saturation/Brightness based color filtering. Acta Medica Marisiensis. 2011; 57 (6): 679-84.
Schindelin J, Rueden C T, Hiner MC, Eliceiri KW. The ImageJ ecosystem: an open platform for biomedical image analysis. Mol Reprod Dev. 2015 Jul-Aug;82(7-8):518-29. doi: 10.1002/mrd.22489.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.