Нові можливості лабораторної діагностики продуктів пострілу шляхом проведення мікрорентгенофлуоресцентного спектрального елементного аналізу
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.3.373-376Ключові слова:
мікрорентгенівський флуоресцентний спектральний елементний аналіз, вогнепальні ушкодженняАнотація
На основі використання спектрометру «M4 TORNADO» виявлені нові можливості лабораторної діагностики продуктів пострілу шляхом проведення мікрорентгенівського флуоресцентного спектрального елементного аналізу. Його переваги з аналогічними методами полягають у можливості створення карт топографії як загальних карт елементів, так і окремих елементів та їх комбінацій. Наявність 10× та 100× кратних об’єктивів надає можливість проведення прицільного «мікроскопічного» дослідження частини обраної ділянки за топографією елементів на карті.
Посилання
Fylypchuk OV, Gurov ОM. [Forensic criminalistics: a textbook]. Kharkiv: Disa Plus; 2013: 640 p. Ukrainian.
Kolos AP. [Forensic characteristics of the damage of various kinds of fabrics (materials) clothing fired with cartridges "AL-9P" equipped with elastic bullets]. Problemy viiskovoi okhorony zdorovya. 2009; 25: 259-68. Ukrainian.
Kolos OP. [Possibilities of medicolegal identification of the fact of using cartridges ‘PND-9P’, ‘Osa’ and ‘AL-9R’ at drawing damage by elastic bullets]. Collection of scientific works of staff members of NMAPE named after P.L.Shupyk. 2009;18(2): 250-9. Ukrainian.
Fedorenko MA. [Morphological features of gunshot injuries caused by cartridge 9×18mm equipped with antiricochet bullets]. Collection of scientific works of staff members of NMAPE named after P.L. Shupyk 2009;18(3): 694-8. Ukrainian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.