Методи дослідження при черепно-мозковій травмі.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.3.361-366Ключові слова:
черепно-мозкова травма, гематомаАнотація
Метою дослідження було встановлення особливості клінічного перебігу та діагностики тяжких черепно-мозкових травм. Проводився аналіз історій хвороб пацієнтів надійшли у відділення нейрохірургії обласної лікарні ім. И. И. Мечникова м. Дніпропетровська, з важкими черепно-мозковими травмами в основному після дорожньо-транспортних пригод. Ряд нормальних анатомічних структур здатний імітувати переломи основи черепа які слід враховувати для виключення гіпердіагностики. Ними можуть бути: борозни гілок середньої оболонкової артерії; борозни тім'яно-клиновидного синуса; канали диплоические вен; незарощення клиновидно - потиличного синхондрозу позаду спинки гіпофізарної ямки; потилично-соскоподібного шов. З впровадженням в практику комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії діагностувати пошкодження структур при наявності гематом в задній черепній ямці стало значно легше. Так як пацієнти не завжди знаходяться в свідомому стані дані інструментальні методи діагностики в більш найкоротший термін дозволяють діагностувати і проводити диференційну діагностику при пошкодженнях, які супроводжуються наявністю внутрішньочерепних гематом в задній черепній ямці.Посилання
Krylov VV, Petrykov SS. [Neuroreanimation. Practical guide.] GEOTAR-Media, 2010, 176. Russian.
Anikeeva EA, Yankovskiy VE, Shadymov AB. [Potential of forming for structural fractures of the middle zone of the facial skeleton with cranial trauma] Prakt. konf “Sudebno-stomatologicheskaia ekspertiza sostoyania, perspectivy razvitia I sovershenstvovania, 2001, 71-73. Russian.
Zaytsev OS. [Productive disorders in the structure of consciousness after brain injury] Journal “Voprosy neyrokhirurgii’, 2014, 1, 46-49. Russian.
Krylov VV, Petrykov SS. [Neuroreanimation. Practical guide.]. GEOTAR-Media, 2010, 176. Russian
Nagornov MN. [Mechanical properties of calvarial bones depending on their internal structure]. Novosibirsk; 2001: 151-153. Russian.
Krylov VV, Talypov AE, Tkachev VV. [Damages of the posterior cranial fossa] Moskva:Medicina; 2005. 176 р. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.