Зміни внутрішньошкірної напруги кисню при моделюванні некрозу в різні стадії ішемічного передстану.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.3.273-278Ключові слова:
ішемічний передстан, некроз міокарда, внутрішньошкірна напруга киснюАнотація
Дослідження було проведено на білих щурах лінії Wistar. Було вивчено показник внутрішньошкірної напруги кисню (РО2) в різні стадії ішемічного передстану (ІПС-1 і ІПС-2), а також при моделюванні некрозу міокарда (НМ) у інтактних тварин і некрозу міокарда після ішемічного передстану (ІПС-1 + НМ і ІПС-2 + НМ). Для визначення внутрішньошкірної напруги кисню використовувався транскутанний оксігемометр Radiometer TCM-2 (Данія). Також було проведено гістологічне дослідження зрізів міокарду шлуночків в різні стадії ішемічного предстану та при некоронарогенному некрозі. Було виявлено, що показник внутрішньошкірної напруги кисню відображає зміну оксигенації в тканинах організму, що спостерігається при гіпоксичному тренуванні (ІПС-1 і ІПС-2) і некрозі міокарда. Причому мінімум РО2 спостерігався при моделюванні некрозу в перші 2 години після гіпоксичного тренування (ІПС-1). В цей же проміжок часу відзначалася найвища летальність серед тварин. У наступні години відбувалося збільшення даного показника. Показники оксигенації при моделюванні некрозу через добу після гіпоксичного тренування (ІПС-2 + НМ) були відносно вище, ніж в перші години, однак нижче ніж у інтактних тварин, що свідчить про позитивний вплив ІПС на процес адаптації до некрозу міокарда.
Посилання
Agay D, Anderson RA, Sandre C, Bryden NA, Alonso A, Roussel AM, Chancerelle Y. Alterations of antioxidant trace elements (Zn, Se, Cu) and related metallo-enzymes in plasma and tissues following burn injury in rats. Burns. 2005;31(3):366-71.
Hausenloy DJ, Candilio L, Evans R, Ariti C, Jenkins DP, Kolvekar S, Knight R, Kunst G, Laing C, Nicholas J, Pepper J, Robertson S, Xenou M, Clayton T, Yellon DM; ERICCA Trial Investigators. Remote ischemic preconditioning and outcomes of cardiac surgery. N Engl J Med. 2015;373(15):1408-17. doi: 10.1056/NEJMoa1413534.
Sommerschild HT, Grund F, Offstad J, Ilebekk A, Kirkeboen KA Importance of heart rate for acute hibernation in isolated blood-perfused piglet hearts. J Cardiovasc Surg. 2000;41(6):807-17.
Tomai F, Crea F, Chiariello L, Gioffre PA. Ischemic preconditioning in humans: models, me-diators, and clinical relevance. Circulation. 1999;100(5):559-63.
Shmonin AA, Baisa AE, Melnicova EV, Vavilov VN, Vlasov TD. Protective effects of early ischemic preconditioning in focal cerebral ischemia in rats. Neuroscience and Behavioral Physiology. 2012;42(6):643-50.
Sommerschild HT. Preconditioning-endogenous defense mechanisms of the heart during ischemia. Tidsskr Nor Laegeforen. 2000;120(27):3269-73.
Sommerschild HT, Kirkeboen KA. Adeno-sine and cardioprotection during ischemia and reperfusion - an overview. Acta Anaesthesiol Scand. 2000;44(9):1038-55.
Strasser R, Vogt A, Schaper W. Myocardial protection by preconditioning. Experimental and clinical significance. Z Kardial. 1996;85(2):79-89.
Lerch R, Tardy-Cantalupi I, Papageorgiou I, Montessuit C. Cellular recovery after iscemia: physiopathologic aspect. Arch Mal Coeur Vaiss. 1997;90(4):17-21.
Nekrasov SY. [Morphofunctional adaptation of the heart to fatigue and myocardial necrosis before and after hypoxic training (experimental study)] [dissertation’s thesis]. Kharkiv; 2006. 18 p. Russian
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.