Морфо-функціональні зміни в нирках викликані пропранололом: ефект мелатоніну
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.3.196-198Ключові слова:
пропранолол, нирки, мелатонін, щурі-самціАнотація
У статті проаналізовано значення блокади бета-адреноблокаторів у регуляції хроноритмів екскреторної та іонорегулювальної функції нирок. Визначено роль екзогенного мелатоніну в механізмах корекції порушень циркадіанної організації ренальних функції та відхилень морфологічного стану нирок. Експерименти проведено на 35 щурах-самцях з дотриманням положень щодо роботи з використанням експериментальних тварин. Показано, що уведення мелатоніну на фоні дії пропранололу призводить до підвищення діурезу, зростання швидкості ультрафільтрації у клубочках на 42%, зменшення явищ азотемії, зростання екскреції іонів натрію, підвищення проксимального та дистального транспорту цього катіона.
Посилання
Radchenko AD [Beta-blockers in the treat-ment of hypertension: Pros and Cons]. Arterialnaya gipertenziya. 2012; 26(6): 91-117. Russian.
Davydova IV. Podhodyi k differentsirovannoy terapii blokatorami beta-adrenoretseptorov bolnyih s serdechno-sosudistyimi zabolevaniyami [Approaches to the differentiated beta-adrenoceptor blockers treatment for patients with cardiovascular disease]. Liky Ukrainy. 2013; 173(7): 71-8. Ukrainian.
Pishak VP, Kryvchanska MI, Pishak OV, Hrytsyuk MI. [Beta-blockers: classification, mechanisms of action]. Medical perspectives. 2011;16(1):25-30. Ukrainian.
Abe M, Herzog ED, Yamazaki S, Straume M, Tei H, Sakaki Y, Menaker M, Block GD. Circadian rhythms in isolated brain regions. JNeurosci. 2002;22(1):350-6.
Semenov DYu, Tonoyan AG, Stepnov KA. [Clinical and experimental study of the possibility of determining the melatonin receptors in the human blood mononuclear cells]. Klinicheskaya laboratornaya diagnostika. 2009; 1: 39-41.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.