Динаміка відносної площі структур печінки щурів у ранньому післянатальному періоді в нормі та після внутрішньоутробної дії антигену та глюкокортикоїдів
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.3.86-88Ключові слова:
морфогенез, печінка, антиген, глюкокортикоїдАнотація
Мета дослідження - встановити особливості динаміки відносної площі структур печінки щурів у ранньому післянатальному періоді в нормі та після внутрішньоутробної дії антигену та глюкокортикоїдів. В роботі використані морфометричні та статистичні методи. Встановлено, що внутрішньоутробне антигенне навантаження пригнічує гемопоетичну функцію печінки та впливає на процеси формування печінкових часток. Антенатальна дія глюкокортикоїдів спричиняє зміни збоку формування сполучно-тканинного компоненту органу.Посилання
Shadrin OG, Basaraba NM, Chernega NF. [The structure and characteristics of the course of liver disease in infants]. Sovremennaya pediatriya. 2011;(3):108-9.Ukrainian.
Melnichenko GA, Semicheva TV, Fadeev VV, Chebotnikova TV. [The use of glucocorticoids during pregnancy]. Bulletin of reproductive health. 2008;(1-2):7-17. Russian.
Voloshyn NA. [Lymphocyte – factor of morphogenesis]. Zaporozhye Medical Journal. 2005;(2):122. Russian.
Scherbakov MS, Bohdanov PV. [The features of morphogenesis and reactivity of rat’s liver after prenatal antigen influence]. Aktualni pytannya medychnoi nauky ta praktyky. 2015; 82(1, Pt 2):151-7. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.