Особливості співвідношення клітин та міжклітинної речовини у менісках щурів при становленні рухової активності протягом перших двох тижнів постнатального життя в нормі та після внутрішньоплідного введення антигену
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.3.81-85Ключові слова:
меніск, колінний суглоб, щури, внутрішньоплідне введення антигену, недиференційована дисплазія сполучної тканиниАнотація
В роботі досліджено особливості динаміки співвідношення клітин та міжклітинної речовини в структурі менісків колінного суглоба щурів в нормі та після внутрішньоплідного введення антигену з 1-ої до 14-ої доби життя. Встановлено, що пренатальна дія антигенів призводить до порушення темпів та термінів морфогенезу при становленні рухової активності, що проявляється змінами у співвідношенні клітин та матриксу порівняно з нормою.Посилання
Nyankovsky SL, Yatsula MS, Chykailo MI, Pasechnyuk IV. [Health status of schoolchildren in Ukraine]. Child’s Health. 2012; (5):137-41. Ukranian.
Nesterenko ZV. [Connective tissue dysplasia – medical and social phenomenon of the XXI century]. Bol Sustavy Pozvonochnik. 2012;(1):17-23. Russian.
Grygorieva OA, Voloshyn MA. [Experi-mental model of undifferentiated dysplasia of connective tissue syndrome on the background of changing antigen homeostasis in system mother-placenta-fetus]. Pathologia. 2011;8(2):39–42. Ukrainian.
Fedotchenko AV. [Features of joint capsule formation after antenatal action of antigen]. Bol Sustavy Pozvonochnik. 2014;(4):79-86. Ukrainian.
Voloshyn NA. [Lymphocyte – factor of morphogenesis]. Zaporozhye Medical Journal. 2005;2:122. Russian.
Voloshyn MA, Grygorieva OA, Kushch OG, Vovchenko MB, Chugin SV, Svitlytskiy AO, Matveyshina TM, Lebedinets OM, Fedotchenko AV, Shcherbakov MS. [Lymphocyte – factor of organs morphogenesis]. In: [Morphological studies – challenges of today; 2015 April 23-24; Sumy, Ukraine]. Sumy State University; 2008. pp. 5-6. Ukrainian.
Sanchez-Adams J, Athanasiou KA. The knee meniscus: a complex tissue of diverse cells. Cel Mol Bioeng. 2009;2(3):332-40. doi:10.1007/s12195-009-0066-6.
Makris EA, Hadidi P, Athanasiou KA. The knee meniscus: structure–function, pathophysiology, current repair techniques, and prospects for regeneration. Biomaterials. 2011;32(30):7411–31. doi: 10.1016/j.biomaterials.2011.06.037.
Roddy KA, Prendergast PJ, Murphy P. Mechanical influences on morphogenesis of the knee joint revealed through morphological, molecular and computational analysis of immobilised embryos. PLoS One. 2011 Feb 28;6(2):e17526. doi: 10.1371/journal.pone.0017526.
Abrosimov YuYu. [Dynamics of meniscus thickness of rat knee joint in the norm and after intrauterine antigen injection]. Clinical Anatomy and Operative Surgery. 2016;15(1):20-3. Ukrainian.
Voloshyn MA, Abrosimov YuYu. [Dynamics of cells and extracellular matrix ratio in the menisci of rats’ knee joint in the postnatal period in norm and after intrafetal antigen injection]. Bulletin of Problems Biology and Medicine. 2016;(2, Pt 2):22-6. Ukrainian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.