Природа поліморфізму сольових кристалів в аспекті діагностичного метода арборизації.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.1.72-76Ключові слова:
арборизація, феномен папороті, метод арборизаціїАнотація
Форма сольових кристалів, що утворюються після висихання біологічних рідин людини, є діагностичним показником. Водночас, сама природа поліморфізму таких кристалів, зокрема, причина утворення ними деревовидних або папоротьовидних кристалів (арборизація або феномен папороті, відповідно), залишаться нез’ясованою. Через таку, вочевидь наявну невідповідність, з’ясування природи поліморфізму кристалів біологічно значущих солей, насамперед – хлориду натрію, основної сольової складової більшості з біологічних рідин людини, вбачається принципово важливим. Мета роботи. Перевірка гіпотези про електричну природу поліморфізму сольових кристалів, зокрема – їх арборизації. Встановлено, що форма кристалів, що утворюються за висихання сольових розчинів, зокрема – розчинів хлориду натрію, залежить від знаку електричного потенціалу таких розчинів та від знаку електричного знаку електричного заряду поверхні, на якій сформувались кристали. Зокрема, встановлено, що кристали деревовидної форми (арборизація) утворюються після висихання сольових розчинів, приготованих на воді з негативним потенціалом. Висновки. Поліморфізм сольових кристалів, зокрема – кристалів хлориду натрію, основного сольового компонента більшості біологічних рідин людини, має електричну природу. Різна форма кристалів, що утворюються після висихання біологічних рідин жіночого організму, відбиває зміну електричного потенціалу таких рідин протягом менструального циклу.
Посилання
Zondek B, Rozin S. Cervical mucus arborization; its use in the determination of corpus luteum function. Obstet Gynecol. 1954 May;3(5):463-70.
Heron HJ. The fern phenomenon or arborization test. Aust N Z J Obstet Gynaecol. 1963 Mar;3:35-9.
Braga D, Grepioni F, Maini L, Polito M. Crystal polymorphism and multiple crystal forms. Struct Bond. 2009;132:25-50. doi: 10.1007/430_2008_7.
Yakhno TA. Complex pattern formation in sessile droplets of protein-salt solutions with low protein content. What substance fabricates these patterns? Phys Chem. 2011;1:10–3. doi: 10.5923/j.pc.20110101.02.
Markevich VE, Kirilenko EA, Petrashenko VA, Zabolotskaja TY, Bilokon MA. [Methods of wedge dehydration of biological fluids]. Morphologia. 2014;8(1):113-7. Russian.
Vasilchenko GS. [Sexual pathology]. Moscow: Meditsina; 1990. 576 p. Russian.
Nekrasov BV. [Basics of general chemistry]. Vol. 1. Moscow; 1974. 656 p. Russian.
Fridrichsberg DA. [Course of colloid chem-istry]. Leningrad; 1974. 352 p. Russian.
Witten T, Sander LM. Diffusion-limited aggregation. Physical Review B. 1983;27(9): 5686-97.
Cox CL, Huguenard JR, Prince DA. Heterogeneous axonal arborizations of rat thalamic reticular neurons in the ventrobasal nucleus. J Comp Neurol. 1996 Mar 11;366(3):416-30.
Batista CE, Mariano ED, Marie SK, Teixeira MJ, Morgalla M, Tatagiba M, Li J, Lepski G. Stem cells in neurology – current perspectives. Arq Neuropsiquiatr. 2014 Jun;72(6):457-65.
Nguyen AP, Huynh HD, Sjovold SB, Colbourne F. Progressive Brain Damage and Alterations in Dendritic Arborization after Collagenase-Induced Intracerebral Hemorrhage in Rats. Curr Neurovasc Res. 2008 Aug;5(3):171-7.
Grawford F. [Waves. BPC, 3]. Moscow: Nauka; 1974. 528 p. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.