Морфометричні показники пупкового канатика у нормі та при порушенні формування плаценти.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.3.53-56Ключові слова:
ембріогенез, морфологічні зміни хоріона, ворсинки хоріона, судинне русло хоріона, пупковий канатикАнотація
Дослідження проводилося на ембріонах, плодах людини з 8-го по 42-ий тиждень пренатального онтогенезу. У наших дослідженнях ми показали, що гемодинамічні процеси ранньої плаценти та пупкового канатика взаємопов’язані. Порушення формування пупкового канатика в першу чергу пов’язані з розташованими у ньому судинами, які мають різний період закручування і реципрокної пульсації, яка, в свою чергу, забезпечує трофічну функцію для плаценти і, в подальшому, для ембріона і плода. Також важливими показниками розвитку пупкового канатика є його антропометричні данні. В результаті досліджень при нормальному розвитку хоріона к 9-му тижню кількість витків складала 11, а до закінчення першого триместру (на 13 тижні) – 14 завитків. Тобто протягом 4 тижнів в середньому спостерігалось формування 5-ти завитків. Необхідно зазначити, що в ембріогенезі інтенсивність формування завитків більш виражена у порівнянні з плодним періодом і з урахуванням морфо метричних показників. Але при порушеннях формування хоріона, що підтверджувалося діагностичними критеріями нормального ходу пренатального розвитку, спостерігалася тенденція до гіпозвивистості, тобто до зменшення кількості завитків. Так, довжина пупкового канатика змінювалася протягом плодного періоду пренатального онтогенезу з 17,0±1,3 см в 13 –15 тижнів до 62,7±0,5см в 40–42 тижні, а кількість завитків змінювалася від 9 в 9 тижнів до 11 в 13 тижнів.
Посилання
Vasylenko IV, Bruk BB, Gulkov YK, Kondratyuk RB. [Epithelial-mesenchymal and other transformations in normal]. Patologia. 2009; 6(2): 4-10. Russian
Strong TH, Jarles DL, Vega JS, Feldman DB. The umbilical coiling index. Amer. Journ. Obstet. Gynecol. 1994;170(1): 29 -32.
Gagayev CHG, Kalmykova NV, Otaryan KK, Radzinskiy VE. [Abstracts of the international conference “Ultasound and functional diagnostics”]. Moscow; 2002: 150-151. Russian.
Tsaregradskaya GV. [A child from conception to a year]. OOO”Izdatelstvo AST”; 2003. 281 p. Russian.
Mylovanov AP, Savelyev SV. [Intrauterine fetal development]. Moscow; 2006. 383p. Russian
Davydenko IS. [Using information theory to evaluate the organization of different types of chorionic villi’s of the placenta during normal pregnancy]. Vistnyk morphologii. 2005;11(1):5-10. Ukrainian.
Petrenko VM. [Basics of embryology. Questions of human anatomy.]. SPBG: Izdatelstvo DEAN; 2004. 400 p. Russian.
Tcherkasov VG, Lyzyn TM. [Hemomicrocirculatory track of placenta with its structural changes in women with preterm labor] Vistnyk morphologii. 2007;2:482. Ukrainian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.