Теоретичні та практичні проблеми оптимізації обсягу остеосинтезу переломів довгих кісток у постраждалих з різним ступенем тяжкості політравми.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2016.4.46-52Ключові слова:
політравма, переломи довгих кісток, остеосинтез, шкали оцінки тяжкості стану, шкали оцінки тяжкості пошкодженьАнотація
Метою статті є обґрунтування способів покращення результатів остеосинтезу у постраждалих з множинними та поєднаними переломами довгих кісток шляхом оптимізації лікувальної тактики на основі бальної оцінки тяжкості стану та пошкоджень. На основі аналізу результатів лікування 104 постраждалих із зазначеними травмами визначається, що для пацієнтів з тяжкістю пошкоджень 25-40 балів за шкалою ISS та тяжкістю стану 21-32 бали за шкалою ВПХ-СП тактикою вибору є одноетапне виконання всіх видів позаосередкового остеосинтезу з репозицією кісткових фрагментів та закритого інтрамедулярного блокуючого остеосинтезу.
Посилання
Guriev SO, Berezka MI, Solovyov OS, Satsyk SP. [Multiple injuries as medical and social problem (risk based approach)]. Medicine today and tomorrow. 2012; 1 (54):28-31. Ukrainian.
Gerasimenko SІ, Bajchuk BP, Pіontkovs'kij VK [Differentiated approach to the use of fracture osteosynthesis of the lower extremities in case of polytrauma]. Clinical surgery. 2013; 10 (849): 67-70. Ukranian.
Tumjan SD. [By the result of discussion on the evaluation of treatment outcomes of the long bones fractures]. Orthopedics, Traumatology and Prosthetics. 1983; 6 (237): 63-65. Russian.
Gumanenko EK, Bojarincev VV, Vashhenkov VV, Suprun T.Ju. [Methodology for objective assessment of injury severity]. Journal of surgery. 2007; 2 (917): 55-60. Russian.
Gumanenko, E.K. [Traumatic disease - the modern concept of the severe combined injuries treatment]. In: [Proceeding of the conference: Polytrauma problems. Treatment of multiple and associated injuries and fractures; 2008, Smolensk, Russia]. Nauka; 2008. P. 23-25. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.