DOI: https://doi.org/10.26641/1997-9665.2018.1.37-41

Арборизація сольових кристалів в аспекті морфології рослин

Y. V. Pivovarenko

Анотація


Реферат. Раніше було показано, що випаровування розчину солі, приготованого на воді з позитивним електричним потенціалом, супроводжується утворенням кубічних або ромбічних кристалів, а випаровування розчину солі, приготованого на воді з негативним електричним потенціалом, супроводжується утворенням голчастих або деревоподібних кристалів (останнє явище називається арборизація або феномен папороті). Також було показано, що кубічні або ромбічні кристали утворюються на позитивно заряджених поверхнях, тоді як голчасті та деревоподібні кристали формуються на негативно заряджених поверхнях. Мета роботи - перевірка гіпотези кристалізації живої речовини. Отримано дані, що підтверджують справедливість гіпотези про кристалізацію живої речовини, принаймні відносно рослин. Використовуючи описані співвідношення, можна управляти формою утворюваних кристалів. Таким чином, змінюючи електричний потенціал води, використовуваної для приготування сольових розчинів і використовуючи різні поверхні, можна отримати кристали різної форми. Слід також зазначити, що ці залежності спостерігаються не тільки для кристалів солі, але і для деяких металів. Представлені результати можуть бути цікавими для дослідників, які погодяться з гіпотезою кристалізації в живій матерії: ці дослідники припускають, що кристалізація є сполучною ланкою між живою і неживою речовиною. У будь-якому випадку наведені тут приклади арборізаціі кристалів солі настільки виразні, що можна сумніватися в тому, що морфологічні характеристики рослин визначаються виключно їх генотипами. Можна також очікувати, що результати будуть корисні всім фізіологам і медикам, які використовують арборізацію для діагностики, включаючи офтальмологів і нейробіологів. Таким чином, гіпотеза про кристалізацію живої речовини не є безпідставною.


Ключові слова


сольові кристали; арборизація; феномен папороті; кристалізація живої матерії

Повний текст:

PDF (Русский)

Посилання


Pivovarenko YV. Nature of the polymor-phism of salt crystals in the aspect of arborization diagnostic method. Morphologia. 2016;10(1):72-6.

Pivovarenko Y. Potential-Dependent Changes of the Surface Tension of Water. Fluid Mechanics. 2017;3(4):29-32.

Lepeshinskaya OB, Kosorotova MV. [Crys-tallization phenomena in living matter] Science and Life. 1946;7:7-11. Russian.

Loktiushin AA, Manakov AV. [Minerals and life in holographic model of substance]. In: [Proceedings of international seminar Mineralogy and life: biomineral interactions]. Syktyvkar; 1996. p.10-1. Russian.

Yushkin NP. Nauka: trud, poisk, zhizn' [Science: labor, search, life: monograph]. Yekate-rinburg: Ural Department of RAS; 2006. 464 p. Rus-sian.

Nekrasov BV. Osnovy obshchey khimii [Basis of general chemistry, 1]. Moscow: Chemistry; 1974. 656 p. Russian.

Fridrichsberg DA. Kurs kolloidnoy khimii [Course of colloid chemistry]. Leningrad: Chemis-try; 1974. 352 p. Russian.

Cox CL, Huguenard JR, Prince DA. Heter-ogeneous axonal arborizations of rat thalamic reticular neurons in the ventrobasal nucleus. The Journal of Comparative Neurology. 1996;366:416-30.

Batista CEM, Mariano ED, Marie SKN. Stem cells in neurology – current perspectives. Arg. Neuropsiquiatr. 2014;72:457-65.

Nguyen AP, Huynh HD, Sjovold SB, Colbourne F. Progressive Brain Damage and Altera-tions in Dendritic Arborization after Collagenase-Induced Intracerebral Hemorrhage in Rats. Current Neurovascular Research. 2015;5(3):171-7.
Morphologia