Арборизація сольових кристалів в аспекті морфології рослин
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2018.1.37-41Ключові слова:
сольові кристали, арборизація, феномен папороті, кристалізація живої матеріїАнотація
Реферат. Раніше було показано, що випаровування розчину солі, приготованого на воді з позитивним електричним потенціалом, супроводжується утворенням кубічних або ромбічних кристалів, а випаровування розчину солі, приготованого на воді з негативним електричним потенціалом, супроводжується утворенням голчастих або деревоподібних кристалів (останнє явище називається арборизація або феномен папороті). Також було показано, що кубічні або ромбічні кристали утворюються на позитивно заряджених поверхнях, тоді як голчасті та деревоподібні кристали формуються на негативно заряджених поверхнях. Мета роботи - перевірка гіпотези кристалізації живої речовини. Отримано дані, що підтверджують справедливість гіпотези про кристалізацію живої речовини, принаймні відносно рослин. Використовуючи описані співвідношення, можна управляти формою утворюваних кристалів. Таким чином, змінюючи електричний потенціал води, використовуваної для приготування сольових розчинів і використовуючи різні поверхні, можна отримати кристали різної форми. Слід також зазначити, що ці залежності спостерігаються не тільки для кристалів солі, але і для деяких металів. Представлені результати можуть бути цікавими для дослідників, які погодяться з гіпотезою кристалізації в живій матерії: ці дослідники припускають, що кристалізація є сполучною ланкою між живою і неживою речовиною. У будь-якому випадку наведені тут приклади арборізаціі кристалів солі настільки виразні, що можна сумніватися в тому, що морфологічні характеристики рослин визначаються виключно їх генотипами. Можна також очікувати, що результати будуть корисні всім фізіологам і медикам, які використовують арборізацію для діагностики, включаючи офтальмологів і нейробіологів. Таким чином, гіпотеза про кристалізацію живої речовини не є безпідставною.
Посилання
Pivovarenko YV. Nature of the polymor-phism of salt crystals in the aspect of arborization diagnostic method. Morphologia. 2016;10(1):72-6.
Pivovarenko Y. Potential-Dependent Changes of the Surface Tension of Water. Fluid Mechanics. 2017;3(4):29-32.
Lepeshinskaya OB, Kosorotova MV. [Crys-tallization phenomena in living matter] Science and Life. 1946;7:7-11. Russian.
Loktiushin AA, Manakov AV. [Minerals and life in holographic model of substance]. In: [Proceedings of international seminar Mineralogy and life: biomineral interactions]. Syktyvkar; 1996. p.10-1. Russian.
Yushkin NP. Nauka: trud, poisk, zhizn' [Science: labor, search, life: monograph]. Yekate-rinburg: Ural Department of RAS; 2006. 464 p. Rus-sian.
Nekrasov BV. Osnovy obshchey khimii [Basis of general chemistry, 1]. Moscow: Chemistry; 1974. 656 p. Russian.
Fridrichsberg DA. Kurs kolloidnoy khimii [Course of colloid chemistry]. Leningrad: Chemis-try; 1974. 352 p. Russian.
Cox CL, Huguenard JR, Prince DA. Heter-ogeneous axonal arborizations of rat thalamic reticular neurons in the ventrobasal nucleus. The Journal of Comparative Neurology. 1996;366:416-30.
Batista CEM, Mariano ED, Marie SKN. Stem cells in neurology – current perspectives. Arg. Neuropsiquiatr. 2014;72:457-65.
Nguyen AP, Huynh HD, Sjovold SB, Colbourne F. Progressive Brain Damage and Altera-tions in Dendritic Arborization after Collagenase-Induced Intracerebral Hemorrhage in Rats. Current Neurovascular Research. 2015;5(3):171-7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.