Розробка способу експериментального моделювання переломів трубчастих кісток у щурів
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2024.3.145-148Ключові слова:
експериментальна модель, перелом, трубчасті кістки, імпланти, остеосинтез.Анотація
На сьогодні в ортопедії та травматології існує багато способів моделювання різних типів переломів кісток, які мають різні модифікації виходячи з необхідності моделювання тієї чи іншої клінічної ситуації. В нашому дослідженні перед нами постало завдання розробити та обрати оптимальну модель перелому трубчастої кістки у щурів для її інтрамедулярної фіксації стрижнями з різних типів імплантів. Дослідження було виконано в два етапи: на першому етапі було досліджено стегнову кістку 24 статевозрілих щурів лінії «Вістар» яким шляхом оперативного втручання було змодельовано повний поперечний діафізарний перелом лівої стегнової кістки методом перекушування останньої з використанням кісткових кусачок Лістона з подальшим ретроградним інтрамедулярним остеосинтезом. Другий етап виконаний на 24 статевозрілих щурах лінії Вістар з моделюванням неповного поперечного перелому лівої великогомілкової кістки та антеградним введенням імпланту в кістковомозкову порожнину через окремий отвір в кістці. Всім тваринам виконували рентгенологічний контроль. Кістки вилучали на 7 та 30 добу після операції. Виготовляли гістологічні препарати за стандартними методиками. Регенерацію оцінювали при оглядовій мікроскопії з забарвленням гематоксиліном та еозином. Результати рентгенологічного та мікроскопічного досліджень показали, що у тварин з моделюванням повного поперечного перелому визначається значне розходження кінців уламків кістки, що впливало на етапи формування регенерату. Данні недоліки були нівельовані в запропонованій нами моделі неповного поперечного перелому, а також дозволили сформувати групу контроля.
Посилання
Lasanianos NG, Kanakaris NK, Giannoudis PV, authors; Lasanianos NG, Kanakaris NK, Giannoudis PV, editors. Trauma and Orthopaedic Classifications. Long Bone Fractures. London: Springer; 2015. (Chapter 109), 477–480. doi:10.1007/978-1-4471-6572-9_109
Mubarak SJ, Kim JR, Edmonds EW, Pring ME, Bastrom TP. Classification of proximal tibial fractures in children. J Child Orthop. 2009;3(3):191-197. doi: 10.1007/s11832-009-0167-8.
Zhang Y, Wang J, authors; Zhang Y, editor. Classification of Tibial and Fibular Fractures. Clinical Classification in Orthopaedics Trauma. Singapore: Springer; 2018. https://doi.org/10.1007/978-981-10-6044-1_10
Popandopulo AH, Bushe VV, Oksymets VM, Enhlezi AP, Hrebeniuk AM, inventors; State institution "Institute of emergency and Reconstructive Surgery named after VK Gusak NASM of Ukraine", assignee. A method of modeling fractures of long tubular bones that do not heal for a long time, which includes immobilization of bone fragments, which is characterized by the fact that the fracture is formed without surgery using a spring impactor. Ukrainian patent UA 61090. 2011 Jul 11. Int.CL. A61B17/56;A61B17/16. Ukrainian.
Romanenko KK, Ashukina NO, Horydova LD, Prozorovskyi DV, inventors; State institution "Institute of spine and joint pathology named prof. E. Sitenko of the national academy of medical sciences of Ukraine", assignee. A method of modeling fractures of the long bones of the limbs, which includes transverse osteotomy of the long bone and intramedullary osteosynthesis. Intramedullary osteosynthesis is performed using a pin bent at an angle of no more than 145°, the length of which does not exceed the length of the intramedullary canal, and the formation of the type of deformation is monitored. Ukrainian patent UA 92613. 2014 Aug 26. Int.CL. A61B17/56. Ukrainian.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.