Оптимізація навчальної діяльності кафедр морфологічного профілю Запорізького державного медико-фармацевтичного університету
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2023.3.155-159Ключові слова:
оптимізація, принцип оптимальності, морфологічний профіль, критерії оптимальності.Анотація
Актуальність. Процес оптимізації навчальної діяльності як явище, що дає можливість досягати максимальних результатів при мінімальних витратах часу є широко застосовуваним явищем у різних галузях наук. Саме у педагогіці він застосовується ще з минулого століття. Але форми і методи оптимізації постійно потребують удосконалення і відбору залежно від конкретної ситуації навчання. Мета. Кафедри морфологічного профілю, що працюють зі студентами 1-2 курсу медичних університетів під час військового стану виробили свої оптимальні методи навчання. Саме їх діяльність лягла в основу нашого дослідження. Методи. Серед використаних нами у статті методів присутні як теоретичні – сходження від абстрактного до конкретного, комплексні – практичного спрямування – аналізу, синтезу, індукції; серед спеціальних ‒ компонентного аналізу. Результати. Застосування принципу оптимальності дозволяє збалансовувати усі елементи навчального процесу. Така робота має декілька основних етапів, таких як: оцінювання стану існуючого освітнього процесу; виділення мети та завдань оптимізації; вибір форм і методів проведення лекційних, практичних занять, поточного та проміжного контролю, внесення коректив відповідно до мети. І, звісно, оцінювання результатів з точки зору оптимальності використаного часу і докладених зусиль. Тож організаційні форми роботи в процесі навчання можуть бути скориговані. Використані методичні та навчальні матеріали мають відповідати програмі навчання, бути інформативними, логічними та послідовними. Лише такі матеріали вдало доповнять технічні засоби забезпечення навчального процесу. Велику роль в оптимізації процесу навчання відіграють сучасні технології, такі як анатомічний стіл Аnatomage, 3D Ogranon Anatomy VR, симулятор віртуальних лабораторій «Labster». Підсумок. Оптимізація навчальної діяльності на кафедрах морфологічного профілю Запорізького державного медико-фармацевтичного університету проводиться системно і постійно. Дистанційне навчання, яке було впроваджене під час військового стану, примусило переглянути форми і методи оптимізації, які були використані в процесі навчання. Тож вдосконалення існуючих та напрацювання нових методів оптимізації навчального процесу на кафедрах морфологічного профілю постійно змінюватиметься відповідно до обставин.
Посилання
Vishnevsky OІ, author. Teoretychni osnovy suchasnoyi ukrayins'koyi pedahohiky [Theoretical foundations of today's ukrainian teachers]. Kiev: Znannya; 2008. 568 p. Ukrainian.
Fitsula MM, author. Pedahohika [Pedagogy]. Kiev: Academia; 2002. 528 p. Ukrainian.
Husak LP, Radzikhovska LM. [Application of computerized learning systems in teaching mathematical disciplines to students of economic specialties]. Scientific Bulletin of Uzhhorod University. Series: Pedagogy. Social work. 2022;1:69-72. Ukrainian.
Nisimchuk АS, author. Pedahohika [Pedagogy]. Кiev: Atika; 2007. 344 p. Ukrainian.
Pidlasyi I.P, author. Praktychna pedahohika abo try tekhnolohii. interaktyvnyi pidruchnyk dlia pedahohiv rynkovoi systemy osvity [Practical pedagogy or three technologies. Interactive textbook for teachers of the market education system]. Кiev: Slovo; 2004. 616 p. Ukrainian.
Kovalchuk ZY. [Criteria for optimizing learning in a higher educational institution]. Scientific notes of the National University «Ostroh Academy». Psychology and pedagogy. 2013;23:112-121. Ukrainian.
Myronov UB, Myronova MI. [Advantages and disadvantages of distance learning] [Internet]. [cited 2023 Aug 29]; Available from: https://kerivnyk.info/perevahy-ta-nedoliky-dystantsijnohonavchannya.
Baryshnikova VV, Avlasenko-Kanarovych OO. [Osnovni perevahy ta nedoliky dystantsiinoi osvity]. In: [Materialy I Vseukr. nauk.-prakt. konf. «Dystantsiina osvita Ukraini: innovatsiini, normatyvno-pravovi, pedahohichni aspekty»; 2020 June 16; Ukraine]. NAU; 2020. p. 13-15. Ukrainian.
Adkins S. Worldwidee Learning Market Executive Overview 2010-2015 [Internet]. 2011 Sept [cited 2023 Aug 29]; Available from: http: //www.ambientinsight.com/Resources/ Documents/Ambient-Insight-2010-2015-Worldwide-eLearning-Market-Executive-Overview.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.