Морфологічні особливості клітинного складу лімфоїдних вузликів легких морських свинок, сенсибілізованих овальбуміном
Ключові слова:
лімфоїдний вузлик, легеня, овальбумін, алергічне запалення, морська свинка.Анотація
Актуальність. Дотепер і на сьогоднішній день увагу науковців привертають проблеми реактивності локальної імунної системи органів дихання під впливом несприятливих факторів зовнішнього середовища, в тому числі алергенного характеру у зв’язку зі зростанням алергічних захворювань дихальної системи. Мета. Ввизначення морфологічних змін клітинного складу лімфоїдних вузликів бронхів і легень морських свинок, сенсибілізованих овальбуміном. Методи. Гістологічним, морфометричним, статистичним методами досліджували середню кількість лімфоцитів, макрофагів та плазмоцитів у складі лімфоїдних вуузликів бронхів і легень самців 48 морських свинок після індукції експериментального овальбумін-індукованого алергічного запалення дихальних шляхів. Результати. Застосування морфометричного аналізу дозволило виявити загальну закономірність реактивності місцевої специфічної ланки імунної системи легень на дію алергену, яка полягає у збільшенні середньої кількості імунокомпетентних клітин лімфоїдних вузликів легень, починаючи з 30-ої по 44-ту добу після початку експерименту. Серед усіх видів імунокомпетентних клітин лімфоїдних вузликів легень під час експерименту максимальний коефіцієнт збільшення у 5,8 разів ми спостерігали серед плазмоцитів. Висновки. Статистично доведено, що реалізація овальбумін-індукованого алергічного запального процесу в легенях проходить за гуморальним типом і тривалість його перебігу не обмежується безпосереднім впливом алергену, але й продовжується після закінчення його дії, що є проявом порушення відновлювально-адаптаційних процесів у локальній імунній системі при індукції алергічного запалення.
Посилання
Dey P. Basic and Advanced Laboratory Techniques in Histopathology and Cytology. Springer Singapore; 2018. 275 p. doi: https://www.springer.com/gp/book/9789811082511
Hwang JY, Randall TD, Silva-Sanchez A. Inducible Bronchus-Associated Lymphoid Tissue: Taming Inflammation in the Lung. Frontiers in Immunology. 2016;7:258). doi: https://doi.org/10.3389/fimmu.2016.00258.
Moro K, Kabata H, Tanabe M, Koga S, Takeno N, Mochizuki M, et al. Interferon and IL-27 antagonize the function of group 2 innate lymphoid cells and type 2 innate immune responses. Nature Immunology. 2015;17(1):76–86. doi: https://doi.org/10.1038/ni.3309.
Lambrecht BN, Hammad H. The immunology of asthma. Nature Immunology. 2014;16(1):45–56. doi: https://doi.org/10.1038/ni.3049.
Petrie A., Sabin C. Medical Statistics at a Glance. 4th ed. Wiley-Blackwell; 2019. 208 p.
Popko SS, Evtushenko VM, Syrtsov VK. Influence of pulmonary neuroendocrine cells on lung homeostasis. Zaporozhye medical journal. 2020;22(4(121)):568–75. doi: https://doi.org/10.14739/2310-1210.4.208411.
Baluk P, Adams A, Phillips K, Feng J, Hong Y-K, Brown MB. Preferential Lymphatic Growth in Bronchus-Associated Lymphoid Tissue in Sustained Lung Inflammation. The American Journal of Pathology. 2014;184(5):1577–92. doi: https://doi.org/10.1016/j.ajpath.2014.01.021.
Klose CSN, Mahlakõiv T, Moeller JB, Rankin LC, Flamar A-L, Kabata H. The neuropeptide neuromedin U stimulates innate lymphoid cells and type 2 inflammation. Nature. 2017;549(7671):282–6. doi: https://doi.org/10.1038/nature23676.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.