Якісні перебудови в ультраструктурі міокарда ембріонів щурів протягом 16-20-ї доби пренатального розвитку у нормі та після дії етанолу
Ключові слова:
етанол, міокард, міофібрили, мітохондрії, скоротливий апарат, Т-системаАнотація
Актуальність. Порушення формування компонентів серцево-судинної системи ще у ембріональному періоді може бути викликано різними ендо- та екзогенними факторами, що у подальшому можуть призводити як до розвитку вад серця, так і до летальних випадків. Тому на теперішній час за допомогою багатьох дослідницьких робіт щодо механізму міофібрилогенезу у кардіоміоцитах (КМЦ) увагу дослідників привернуло питання про основні змін, які відбуваються у структурі основних елементів скоротливого апарату під впливом різних тератогенних факторів. Використання потужного комплексу методів дослідження у розкритті даного питання обумовили значні дослідження у аналізі цієї теми. Метою дослідження було порівняти зміни в ультраструктурі скоротливого апарату кардіоміоцитів щурів, протягом пізніх етапів пренатального розвитку під час нормальному розвитку та після тератогенної дії етанолу. Результати та підсумок. Стаття присвячена аналізу змін ультраструктури шлуночкового міокарду ембріонів щурів на протязі пізнього пренатального розвитку. Для даного дослідження використовувалися електронно-мікроскопічні методи з подальшим аналізом електронограм. Результати досліджень свідчать про те, що алкогольна інтоксикація призводить до деструктивних змін у структурі скоротливого апарату кардіоміоцитів (КМЦ) протягом всього розвитку ембріонів щурів. На електронних мікрофотографіях виявлені основні зміни в ультраструктурі А- та І-дисків міофібрил, порушення цілісності саркомерів, зміни форми вставних дисків та Z-диска. В даній статті також звернена увага на зміни в будові елементів тріади, мітохондрій як у нормі, так і після впливу етанолу.
Посилання
Allwork SP. Heart Muscle: Ultrastructural Studies. J Anat. 1988;159:200–206.
Du A, Sanger JM, Sanger JW. Cardiac myofibrillogenesis inside intact embryonic hearts. Developmental Biology. 2008;318:236–246.
Ehler E, Gautel M. The sarcomere and sarcomerogenesis. Adv Exp Med Biol. 2008;642:3–14.
White J, Wang J, Fan Y, Dube D, Sanger JW, Sanger JM. Myofibril Assembly in Cultured Mouse Neonatal Cardiomyocytes. Anat Rec (Hoboken). 2018;301(12):2067-2079.
Sanger JW, Kang S, Siebrands CC. How to build a myofibril. Journal of Muscle Research and Cell Motility. 2005;26(6):343–354.
Sanger JW, Kang S, Siebrands CC. How to build a myofibril. Journal of Muscle Research and Cell Motility. 2005;26(6):343–354.
Mironov AA, Komissarchik YuYa, Mironov VA. Metodyi elektronnoy mikroskopii v biologii i meditsine: Metodicheskoe rukovodstvo. [Electron microscopy methods in biology and medicine : Methodological Guide]. St. Petersburg: Science; 1994. 400 p. Russian.
Morimoto S. Sarcomeric proteins and inherited cardiomyocytes. Cardiovascular Research. 2008;77:659–666.
Sanger JW, Wang J, Fan Y, White J, Mi-Mi L, Dube DK, Pruyne D. Assembly and maintenance OF myofibrils in striated muscle. The Actin Cytoskeleton. 2016;3(1):39–75.
Hedrich HJ. The Laboratory Mouse. Second Edition. London: Academic Press; 2012. 845 p.
Du A, Sanger JM, Sanger JW. Cardiac myofibrillogenesis inside intact embryonic hearts. Developmental Biology. 2008;318:236–246.
Kuo J. Electron microscopy: methods and protocols. Totowa, New Jersey: Humana Press Inc; 2007. 608 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.