Досвід організації навчального процесу на кафедрі анатомії людини дніпровського державного медичного університету в умовах дистанційної форми навчання
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2021.3.187-190Ключові слова:
анатомія людини, дистанційна освіта, успішність, тестування, викладанняАнотація
У даній статті представлена модель проведення заняття та оцінювання з предмету анатомії людини та порівняльний аналіз результативності за умов очної та дистанційної форми освіти та оцінювання на прикладі студентів, які навчаються на кафедрі анатомії людини ДДМУ за спеціальністю «Медицина». Основні принципами та перевагами даної моделі є: 1) комплексність викладання матеріалу та оцінювання, яке охоплює усі засоби навчання та види контролю, а також стандартизація викладання матеріалу; 2) абсолютна рівність та неупередженість контролю за рахунок використання стандартизованих питань при використанні комп’ютерного тестування, а також використання чітких прозорих критеріїв оцінювання; 3) цілодобова доступність до контенту для самопідготовки та самоперевірки, також інформації щодо успішності студентів; 4) можливість рівноцінного використання моделі як в режимі очної так і в режимі дистанційної форми навчання. Таким чином, описана модель відповідає сучасним принципам вищої освіти та може бути запропонована до запровадження у підрозділах вищих навчальних закладів, як за умов очної так і за умов дистанційної форми навчання.
Посилання
Dovhal HV, Dovhal MA, Zharikov MY, Abdul-Ogly LV, Kramar SB. [The system of assessment of students' knowledge at the Department of Human Anatomy of the Dnipropetrovsk Medical Academy of the Ministry of Health of Ukraine]. Bulletin of problems in biology and medicine. 2017;136(2):209-212. Ukrainian.
Holovatskyi AS, Cherkasov VH, Sapin MR, Parakhin AI, Kovalchuk OI. [Human anatomy in three volumes]. Vinnytsia: Nova knyha; 2018. 500 p. Ukrainian.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.