Оцінка розвитку комунікативної компетентності педагогів морфологічних кафедр Запорізького державного медичного університету
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2020.3.165-168Ключові слова:
комунікативна компетентність, соціально-комунікативна незграбність, нетерпимість до невизначеності, прагнення до статусному зростання, фрустраційна нетолерантністьАнотація
Актуальність. Комунікативна складова педагогічного стилю неминуче відображає загальну і педагогічну культуру вихователя і його професіоналізм. У зв'язку з підвищенням в суспільстві вимог до підготовки фахівців актуалізується потреба в розвиток комунікативних здібностей педагога, як компонента освіти, методів навчання і досягнення на цій основі нової якості результатів професійної освіти. Мета: виявити і оцінити рівень комунікативної компетентності викладацького складу морфологічних кафедр ЗДМУ. Методи: анкетування, опитування співробітників. Результати: показники шкал, що сприяють успішній комунікацій викладачів і є найбільш сприятливими для побудови міжособистісного спілкування (соціально-комунікативна незграбність, нетерпимість до невизначеності, прагнення до статусного зростання, фрустраційна нетолерантність), в процентному відношенні виражені найменше, що свідчить про легкість в спілкуванні. Найбільш високий процентний показник спостерігається за шкалою «Нетерпимість до невизначеності» яка склала в загальному 15,0 ± 4,3. Найкращі показники за шкалою «Фрустраційна нетолерантність», «Надмірне прагнення до конформності», «Орієнтація на уникнення невдач», вказують на те, що комунікативна активність викладачів знаходиться на високому рівні, вони легко йдуть на прямий контакт з оточуючими, їх дуже легко викликати на розмову. Підсумок. Отримані дані свідчать про високий рівень комунікативної компетентності викладацького складу морфологічних кафедр ЗДМУ. Невеликі відхилення від норми можуть бути спровоковані переходом на дистанційну форму навчання і складнощами адаптації до неї, особливо серед немолодих викладачів.Посилання
Korniyaka OM [Communicative competence of a modern specialist - teacher and psychologist]. Humanitarnyy visnyk DVNZ “PereyaslavKhmelʹnytsʹkyy derzhavnyy pedahohichnyy universytet imeni Hryhoriya Skovorody”: Naukovo-teoretychnyy zbirnyk. 2013; 30: 544 – 551. Ukrainian.
Zakharova TV, Basalaeva NV, Kazakova TV, Ignatieva NK, Kirgizova EV, Bakhor TA [Communicative competence: concept, characteristics]. Modern problems of science and education. 2015; 4:19-21. Russian.
Mizherikov VA, Ermolenko MN, authors; Pidkasistyy PI editor. Vvedeniye v pedagogicheskuyu detalel'nost' [Introduction to pedagogical activities]. Moscow: Pedagogical society; 2002. 268p. Russian.
Pavlovskaya NG [Research of communicative competence – an aspect -of competitiveness of future bachelors of education]. Karelian scientific journal. 2015; 2 (11): 45-49. Russian.
Kozlova NS [Interconnection of socio-communicative competence and personal activity in the internet environment] In [Pedagogy and Psychology: Trends and Development Prospects / Collection of Scientific Papers on the Results of an International Scientific and Practical Conference.]. Volgograd; 2014. p.170. Russian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.