Особливості морфогенезу та становлення під’язикової кістки людини
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2020.3.154-157Ключові слова:
пренатальний розвиток, зародки, передплоди, під’язикова кістка людиниАнотація
Актуальність. Одним із актуальних напрямів морфологічного дослідження є вивчення особливостей морфогенезу під’язикової кістки у пренатальному періоді онтогенезу людини, так як дані щодо її становлення удосконалять методи оперативних втручань в шийній ділянці та доповнять дані для судово-медичної практики. Мета. З’ясувати особливості розвитку та морфологічних перетворень під’язикової кістки в ранньому періоді онтогенезу людини. Методи. Досліджено 15 препаратів зародків та передплодів людини 12,0-80,0 мм тім’яно-куприкової довжини (ТКД) за допомогою комплексу методів морфологічного дослідження. Результати. У зародків людини 12,0-13,5 мм ТКД зачаток під’язикової кістки візуалізується у вигляді мезенхімальної конденсації в ділянці ІІ глоткової дуги вище рівня шийного синусу. У зародків людини 13,0-13,5 мм ТКД зачаток під’язикової кістки знаходиться на стадії прехондрифікації: каудальний сегмент хряща Рейхарта формує малі роги (похідне ІІ глоткової дуги), а мезодермальна конденсація ІІІ глоткової дуги формує великі роги та тіло. У передплодів 50,0-80,0 мм ТКД під’язикова частина хряща Рейхарта, яка формує малі роги, знаходиться на стадії хондрифікації. Тіло та великі роги під’язикової кістки з’єднані із малими рогами, опускаються нижче рівня зачатка язика та є місцем прикріплення для підпід’язикової групи м’язів шиї. Висновки. 1. Зачаток під’язикової кістки візуалізується наприкінці зародкового періоду розвитку у вигляді мезенхімальної конденсації ІІ та ІІІ глоткових дуг на стадії прехондрифікації. 2. Малі роги під’язикової кістки в передподовому періоді втрачають зв’язок із краніальною частиною хряща Рейхарта. 3. Протягом передплодового періоду розвитку під’язикова кістка знаходиться на стадії хондрифікації та є місцем прикріплення над- та під’язикових м’язів передньої шийної ділянки.Посилання
Kadir D., Osman S., Ali M.M. The morphometric development and clinical importance of the hyoid bone during the fetal period. Surgical and Radiologic Anatomy. 2015;37(1):43-54.
Brewis C., Mahadevan M., Bailey C.M., Drake D.P. Investigation and treatment of thyroglossal cysts in children. Journal of the Royal Society of Medicine. 2000;93(1):18-21.
Ouyang D., Liu T.R., Liu X.W., Chen Y.F., et al. Combined hyoid bone flap in laryngeal reconstruction after extensive partial laryngectomy for laryngeal cancer. European Archives of Oto-Rhino-Laryngology.2013;270(4):1455-1462.
Mukhopadhyay P.P. Morphometric features and sexual dimorphism of adult hyoid bone: A population specific study with forensic implications. Journal of forensic and legal medicine. 2010;17(6):321-324.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.