Cтадійність морфологічних змін при псоріатичному артриті.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2020.1.16-22Ключові слова:
Псоріатичний артрит, гістоморфологічні дослідження, неспецифічний запальний процес, дистрофічно-дегенеративний процесАнотація
Актуальність. Хронічно прогресуючий перебіг псоріатичного артриту, не визначеність патогенетичних ланок, а відповідно помилки при діагностиці та лікуванні призводять до суттєвих негативних результатів та інвалідизації пацієнтів. Мета дослідження: покращити результати діагностики ПА шляхом вивчення морфологічних ознак захворювання. Методи дослідження. Гістоморфологічні дослідження проводили на тканинах, які були вилучені під час оперативних втручань на суглобах у 32 хворих. Матеріал розподіляли на групи в залежності від тяжкості клінічних проявів захворювання. Результати. На початку захворювання та на ексудативно-проліферативній стадії в капсулі суглоба відзначалася картина вираженого запального процесу, переважно ексудативного серозно-фібринозного характеру. Найбільш суттєві зміни відбувалися в синовіальній оболонці, де відзначалася виражена проліферація покривних синовіальних клітин, гіпертрофія і гіперплазія синовіальної оболонки з утворенням великої кількості ворсин і складок. При гістологічному досліджені в тканинах суглоба з дистрофічно-дегенеративною стадією спостерігався виражений ексудативно-проліферативний запальний процес, із значними дегенеративно-дистрофічними і фіброзно-склеротичними змінами. Підсумок. Дослідження свідчать про наявність гострого неспецифічного ексудативно-проліферативного серозно-фібринозного запального процесу, який уражає переважно синовіальну оболонку капсули суглоба з поступовим переходом в хронічний, з періодичними загостреннями, ексудативно-проліферативний процес, з вираженими дегенеративно-дистрофічними і фіброзно-склеротичними змінами. Патологічні зміни в суглобовому хрящі та підлеглій кістці епіфіза проявляються значними дегенеративно-дистрофічними та деструктивними проявами.
Посилання
Burianov AA, Kvasha VP. Psoriaticheskiy artrit (voprosyi genezisa, diagnostika i lechenie) [Psoriatic arthritis (genesis, diagnosis and treatment)]. Kiev: Lenvyt; 2009. 234p. Russian.
Ye H, Wang Y, Jenson AB, Yan J. Identification of inflammatory factor TNFα inhibitor from medicinal herbs. Exp Mol Pathol 2016;100(2):307–11.
Gossec L, Smolen JS, Gaujoux-Viala C, et al. European League Against Rheumatism recommendations for the management of psoriatic arthritis with pharmacological therapies. Ann Rheum Dis. 2012;71(1):4–12.
Acosta Felquer ML, Coates LC, Soriano ER Drug therapies for peripheral joint disease in psoriatic arthritis: a systematic review. J Rheumatol. 2014;41(11):2277–85.
Baliwag J, Barnes DH, Johnston A. Cytokines in psoriasis. Cytokine. 2015;73(2):342–50.
Diani M, Altomare G, Reali E. T cell responses in psoriasis and psoriatic arthritis. Autoimmun Rev. 2015;14(4):286–92.
Wang MJ, Xu YY, Huang RY, Chen XM, Chen HM, Han L, Yan YH, Lu CJ. Role of an imbalanced miRNAsaxis in pathogenesis of psoriasis: Novel perspectives based on review of the literature. Oncotarget. 2017;8(3):5498–507
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.