Особливості макро- і мікроструктури печінки, підшлункової залози, шлунку, тонкої і товстої кишки при вивченні хронічної токсичності пігулок препарату "Тріанол".
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2019.4.6-9Ключові слова:
хронічна токсичність, шлунок, печінка, підшлункова залоза, кишкa, тріанолАнотація
Актуальність. У зв'язку із збільшеною вимогою до оцінки нешкідливості, безпеці препаратів одним з найважливіших розділів доклінічних досліджень є токсикологічні випробування нових лікарських засобів. Мета: встановити особливості макро- і мікроструктури печінки, підшлункової залози, шлунку, тонкої і товстої кишки при вивченні хронічної токсичності пігулок препарату "Тріанол". Методи. В роботі вивчені особливості макро- і мікроструктури печінки, підшлункової залози, шлунку, тонкої і товстої кишки при вивченні хронічної токсичності пігулок препарату "Тріанол". Досліди виконані на щурах ліній Вистар обох статей масою 180-230г, отриманих з розплідника Інституту Фармакології і токсикології АМН України, містяться у віварії і отримували стандартний раціон. При роботі з експериментальними тваринами керувалися вимогами "Європейської конвенції по захисту хребетних тварин, які використовуються в експериментальних і інших наукових цілях" (Страсбург, 18.03.86). Вивчали токсичність трьох доз препарату: мінімальна (терапевтична) доза склала 50,0 мг/кг, проміжна - 250,0 мг/кг, максимальна (субтоксична) - 500,0 мг/кг. Результати. Встановлено, що хронічне введення препарату в терапевтичній дозі викликає гіпертрофію слизової оболонки шлунку і появу в печінці гепатоцитів з ознаками дистрофії в цитоплазмі. Встановлені зміни оборотні. Підсумок. Проміжна і субтоксична дози викликають появу в органах токсичних змін у виді набряку слизової оболонки шлунку, дистрофічних змін в клітинах і деструкцію клітин печінки, що необхідно враховувати при призначенні препарату. Иммунотоксичної дії на пейерову бляшку жодна з доз не робить.Посилання
Kaznacheeva OD, Gerasymenko AS. [Methodology for the search for new biologically active pharmacological substances with receptor activity]. Mejdunarodniy Jurnal Prykladnyh I Fundamentalnyh Issledovaniy. 2016;8(4):522-5. Russian. URL: https://applied-research.ru/ru/article/view?id=10116.
Krepkova LV, Shustov EB. [Comparative characteristics of preclinical parameters of safety and efficacy of Echinacea purpurea preparations]. Biomedicine. 2017;2:53-65. Russian.
Sakanyan EI, Shemeryankina TB, MalkinaYuK, Lyakina MN, Postoyuk NA. [Modern approaches to herbal preparations efficacy and safety assessment in Russia and abroad]. Scientific Centre for Expert Evaluation of Medicinal Products Bulletin. 2015;1:35–9. Russian.
Abbas YM. Acute and chronic toxicity pro-files of the methanol leaf extract of Acacia ataxacantha D.C (Leguminosae) in Wistar rats. Bul-letin of Faculty of Pharmacy, Cairo University, https://doi.org/10.1016/j.bfopcu.2018.09.001.
Stephanov AV, editor: Doklinicheskie issledovaniya lekarstvennih sredstv [Preclinical in-vestigations of remedies]. Kyiv: Avitsena; 2002. 568p. Russian.
Kojemyakin YuM, Khromov OS, Philonenko MA, Sayretdinova TA: [Naukovo-praktichni rekomendatcii z utrimannya laboratornih tvarin. Scientific-practical elaborations for taking care of laboratory animals]. Kyiv; 2002. 155 p. Ukranian.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.