Порівняльна характеристика річних змін поперечних параметрів тіла юнаків на першому році навчання в університеті.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2019.1.83-87Ключові слова:
поперечні параметри, юнаки-курсанти, юнаки-учні, юнаки-студентиАнотація
Актуальність. Процеси реформування освіти, охорони здоров'я та санітарно-епідеміологічної служби зумовили зміни у медичному забезпеченні та контролі за умовами навчання, також сприяли тому, що проблема збереження здоров'я студентів залишається актуальною і вимагає свого рішення, а моніторинг показників фізичного розвитку протягом навчання дає змогу вирішити ряд актуальних питань. З метою визначення особливостей річних змін поперечних розмірів тіла юнаків в умовах навчально-виховного процесу різних навчальних закладів проведено дослідження 300 практично здорових юнаків (100 – курсантів, 100 – учнів і 100 студентів) на І та ІІ курсах навчання в університеті безпеки життєдіяльності і медичному університеті за методом соматометрії. Результати та висновки. На основі отриманих даних встановлено найбільшу кількість достовірних річних змін поперечних параметрів тіла курсантів протягом першого року навчання в університеті безпеки життєдіяльності. При порівнянні даних річних змін, вони виявилися більш значущими для групи курсантів порівняно з учнями та студентами.
Посилання
Balgir RS. Morphological and regional variations in body dimensions of the Gujjars of different localities in north-western India. Anthropol. Anz. 2003;61(3):275–85.
Zajchenko IV. [Pedagogika]. 2nd enl. Kiev: Osvita Ukraini; 2008. 528p. Ukrainian.
Cashin K, Oot L. A Practical Tool for Program Planners, Managers, and Implementers (Guide to Anthropometry). Washington, DC: Food and Nutrition Technical Assistance III Project (FANTA) / FHI; 2018. 360 p.
Kurlyand ZN. [Pedagogika vishhoyi shkoli]. Kiev: Znannya; 2010. 495p. Ukrainian.
Vinué G. An R Package for Analysis of Anthropometric Data. Journal of Statistical Software. Anthropometry. 2017;77(6). doi: 10.18637/jss.v077.i06
Aberle N, Blekić M, Ivanis A, Pavlović I. The comparison of anthropometrical parameters of the four-year-old children in the urban and rural Slavonia, Croatia, 1985 and 2005. Antropol. 2009; 33(2):347-51.
Pomohaci M, Sopa IS. The importance of anthropometry measurements in analyzing the impact of sports activities on students. Revista academiei forţelor terestre. 2017;1(85):40-8.
Shaparenko PP. [Antropometrschna ta somatotipologichna xarakteristika praktichno zdorovih mis`kih pidlitkiv obox statej Ukrayins`koyi etnichnoyi grupi]. Visny`k morfologiyi. 2006;8(1):339–41. Ukrainian.
Shaparenko PP. [Anthropometry]. Vinnitya: VDMU; 2000. 71p. Ukrainian.
Lescay NR, Becerra AA, González AH. Anthropometry. Comparative analysis of technologies for the capture of anthropometric dimensions. Revista EIA. 2016;26:47-59.
Shpakova NA, Tyholaz VO, Gumins`kyj YuJ, Bashyns`ka OI. [Comparative analysis of basic anthropometric indicators of boys (17-18 years) of 1994-2006 in the Podillya region of Ukraine]. In: [Modern methods of research in morphology; 2011; Ukraine] VNMU; 2011;3:43–5. Ukrainian.
Gunas IV, Blazhyevs`ka GJ, Prokopenko SV. [Korelyaciyi osnovnyh pokaznykiv dermatoglifikii z obxvatnymyi rozmirami tila u praktichno zdorovih mis`kih yunakiv i divchat meshkanciv Podil`skogo regionu Ukrayini]. Biomedical and Biosocial Anthropology. 2005;4:14–7. Ukrainian.
Anczewska M, Charzynska K. Educational assessment of pupils in Poland. Еduc. Journal. 2012;(1):11–9.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Алексєєнко Н.С., Андрійчук В.М., Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.