Морфологічні зміни тканин після використання високочастотних електрохірургічних апаратів «ERBE ICC 200» та «ЭФА» при лікуванні поєднаної патології анального каналу і прямої кишки
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2018.4.6-11Ключові слова:
високочастотні електрохірургічні апарати “ERBE ICC 200”, “ЭФА”, металевий хірургічний скальпель, поєднана патологія, анальний канал, пряма кишкаАнотація
Актуальність. На сучасному етапі розвитку суспільства в значній мірі збільшується кількість проктологічних захворювань, серед яких питома вага поєднаної патології анального каналу і прямої кишки стрімко зростає, становлячи від 35 до 65%. У зв’язку із прогресивним розвитком сучасних технологій у практику колопроктологів почали швидко впроваджуватись такі методи хірургічного лікування аноректальної патології, як електротермічна система “Liga Sure”, апарат біполярної електрокоагуляції тканин “En Seal”, ультразвуковий гармонічний скальпель “Ultra Cision”, лазерна вапоризація геморою, анальних тріщин і фістул, але вони супроводжуються такими ускладненнями, як післяопераційні кровотечі (1,6-7,1%), рубцеві стриктури анального каналу (2,1-2,9%), виражений больовий синдром (2,1- 2,8%), дизуричні розлади ( 5 – 6,4%), рецидиви захворювань (3,4-13,3%). Мета дослідження: Дослідити морфологічні зміни в тканинах анального каналу і прямої кишки при лікуванні їх поєднаної патології з використанням високочастотних електрохірургічних апаратів “ERBE ICC 200”, “ЭФА” і звичайного металевого скальпеля, а також провести їх порівняльну характеристику. Методи. Проаналізовані результати лікування 164 пацієнтів з поєднаною патологією анального каналу і прямої кишки з використанням апарату високочастотної електрохірургії “ERBE ICC 200”, 114 пацієнтів з використанням апарату високочастотної електрохірургії “ЭФА”, а також 112 пацієнтів із застосуванням металевого хірургічного скальпеля. Результати. Під час дослідження було встановлено, що застосування високочастотного електрохірургічного апарату “ERBE ICC 200” супроводжується утворенням тонкого шару коагуляційного некрозу глибиною 0,286±0,15мм, а використання апарату високочастотної електрохірургії “ЭФА” супроводжується утворенням шару коагуляційного некрозу товщиною 0,254±0,18мм. Підсумок. Застосування високочастотних електрохірургічних апаратів “ERBE ICC200” та “ЭФА” призводить до незначної глибини некрозу тканин з утворенням тонкого шару коагуляційного некрозу, який становить від 0,074 до0,436 мм, обумовлюючи косметичність операцій.
Посилання
Borota AV, Kuhto AP, Bazijan-Kuhto NK, Borota AA. [Comparative analyze of surgical treatment of combined none-tumor pathology of anal canal and rectum]. Novoobrazovanie. 2018;10(1):18-21. Russian.
Solov'jov OL, Solov'jov AO. [Modern physiotherapy in treatment of haemorrhoids, anal fissures and pararectal fistulas]. Koloproctologia. 2011;2(36):47-50. Russian.
Kuz'minov AM, Borisov IF. [Haemorrhoidectomy with using high energies]. Koloproctologia. 2009;3(29):46-51. Russian.
Hubezov DA, Serebrjanskij PV, Puchkov DK, Ogorel'cev AJu, Ignatov IS, Rodimov SV, Lukanin RV, Judina EA. [Choice of optimal method for miniinvasive surgical treatment of haemorrhoids]. In: [Proceedings of the All-Russian scientific conference with international participation; 2017 October 26-28; Voronezh, Russia]. Koloproctologia. 2017;3(61):45-6. Russian.
Solov'jov AO, Solov'jov OL, Vorob'jov AA, Solov'jova GA. [Choice of technology for haemorrhoidectomy in outpatient conditions]. In: [Proceedings of the All-Russian scientific conference with international participation; 2017 October 26-28; Voronezh, Russia]. Koloproctologia. 2017;3(61):40. Russian.
Kriachko AA, Bedenko BE, Prostakov EN. [Haemorrhoidectomy by ultrasonic scalpel]. In: [Proceedings of the XII Central European Congress of Coloproctology; 2008 May 6-8; Moscow, Russia]. Proktologia. 2008;9(1/08):77.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Balytskyy V.V., Kuryk O.G., Zakharash M.P., Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.