Ультрамікроскопічні зміни клітин кісткового мозку під впливом ксеногенної спинномозкової рідини.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2010.4.67-72Ключові слова:
кістковий мозок, спинномозкова рідина, експериментальна анатоміяАнотація
Завдяки дослідженням учених ксеногенна спинномозкова рідина розглядається як можливий субстрат для виробництва потужного адаптогена біологічного походження. Одним з показових досліджень є вивчення морфофункціональних змін кісткового мозку, як центрального органу гемопоеза та імуногенеза. У статті приведені ультрамікроскопічні зміни клітин кісткового мозку під впливом ксеногенної спинномозкової рідини у різних вікових групах щурів лінії Вістар. Показано посилення синтетичних процесів в клітинах кісткового мозку перших трьох вікових груп і виснаження механізмів активації в четвертій віковій групі, що проявлялося в набуханні та деструкції мітохондрій, вакуолізації цитоплазми, інвагінації каріолеми.
Посилання
Ажипа Я. И. Влияние цереброспинальной жидкости различного видового происхождения на трофическое и функциональное состояние органов и тканей и функциональное состояние и физиологическая активность цереброспинальной жидкости при нарушении трофической функции нервной системы / Я. И. Ажипа, В. Топало // Физиология человека. — 1986. — Т. 12, № 4. — С. 531–552.
Макаров А. Ю. Роль ликвора в нейрогуморальной регуляции физиологических функций // Успехи физиологических наук. – 1978. – Т. 9, № 4. – С. 82-96.
Пат. 62850А Україна, МПК7 А 61 К 35/24, А 61 К 35/12. Спосіб одержання цільного лікворного препарату / В. В. Ткач, Ф. В. Адамень, В. В.Лисенко [и др.]; заявник та патентовласник Закрите акціонерне товариство "Інститут "Кримагропроект". - № 2003087810 ; заявл. 18.08.03 ; опубл. 15.12.2003, Бюл. № 12. – 3 с.
Пикалюк В. С. Ликвор как гуморальная среда организма / В. С. Пикалюк, Е. Ю. Бессалова, В. В. Ткач [и др.]; заявник та патентовласник Закрите акціонерне товариство "Інститут "Кримагропроект" // ИТ «Ариал». – Симферополь, 2010. – 192 с.
Ткач В. В. Нормальный химический состав и содержание некоторых биологически активных веществ в цереброспинальной жидкости крупного рогатого скота / В. В. Ткач, В. В. Ткач (мл.), В. В. Киселев // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. – 2004. – № 3. – С. 61.
Ткач В. В. Определение тератогенных и эмбриотоксических свойств биопрепарата “Ликворин” / В. В. Ткач, А. В. Кубышкин, В. В. Ткач (мл.) // Проблемы, достижения и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: [сб. тр. Крым. мед. ун-та]. — Симферополь, 1998. — Т. 134. — С. 89–95.
Ткач В. В.(мл.) Влияние ксеногенной спинномозговой жидкости на клеточный иммунитет в эксперименте / В. В. Ткач (мл.), В. В. Ткач, М. А. Кривенцов // Клінічна анатомія та опера-тивна хірургія. – 2006. – Т. 5, № 2. – С. 61-62
Ткач В.В.(мл.). Влияние ксеногенной спинномозговой жидкости на реакции гуморального иммунитета / В. В. Ткач (мл.), В. В. Ткач, М. А. Кривенцов // Клінічна анатомія та операти-вна хірургія. – 2006. – Т. 5, № 2. – С. 62.
Фридман А. П. Основы ликворологии / А. П. Фридман. - Л. : Медицина, 1971. – 647 с.
Цветанова Е. М. Ликворология: [пер. с болг.] / Е. М. Цветанова. — К. : Здоров’я, 1986. — 372 с.
Gevers E. F. Bone marrow adipocytes: a neglected target tissue for growth hormone / Evelien F. Gevers, Nigel Loveridge, Iain C. A. F. Robinson // Endocrinology. – 2002. – Vol. 143, № 10. – Р. 4065-4073.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2010 Шаймарданова Л.Р., Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.