Морфологічні особливості підшлункової залози мертвонароджених від ВІЛ-інфікованих матерів.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2011.2.75-79Ключові слова:
підшлункова залоза, ВІЛ-інфекція, дітиАнотація
В підшлунковій залозі дітей, померлих у віці до 6 місяців, від ВІЛ-інфікованих матерів, завдяки морфологічному та морфометричному дослідженням виявлено зрив компенсаторних можливостей органу, який проявився розростанням строми, зниженням функціональної активності екзокринного апарату у вигляді зменшення діаметру ацинусів, гіпотрофії екзокриноцитів та збільшенні ядерно-цитоплазматичного індексу, а також зменшенням популяції В-клітин та пригнічення їх функціональної активності.
Посилання
Дедов И. И. Детская эндокринология / И. И. Дедов, В. А. Петеркова. – М. : Универсум Паблишинг, 2006. - 600 с.
Дедов И. И. Патогенез сахарного диабета / И. И. Дедов, М. И. Балаболкин // Мед. акад. журн. – 2006. – Т. 6, № 3. - С. 3-15.
Деревцов В. В. Состояние здоровья и адаптационно-резервные возможности в неонатальном периоде новорожденных детей матерей с анемиями / В. В. Деревцов // Фундаментальные исследования. – 2010. – № 8 – С. 10-21.
Евсеева З. П. Критерии ранней диагностики фетоплацентарной недостаточности и синдрома задержки роста плода / З. П. Евсеева, К. Ю. Сагамонова, Н. В. Палиева // Российский вестник акушера-гинеколога. – 2008. – Т. 8, № 3. – С. 12-15.
Лапач С. К. Статистические методы в медико-биологических исследованиях с использованием Exel. / С. К. Лапач, А. В.Чубенко, П. Н. Бабич. – К. : МОРИОН, 2001. – С. 144-155.
Марциновская В. А. Эпидемиологическая характеристика ВИЧ-инфекции у детей, рожденных ВИЧ-инфицированными женщинами в Украине/ В. А. Марциновская // Український медичний часопис. – 2006. – №1. – С. 109-113.
Милованов А. П. Внутриутробное развитие человека [Руководство для врачей] / А. П. Милованов, С. В. Савельев. – М., 2006. – 384 с.
Молдавская А. А. Ультрамикроскопическая организация поджелудочной железы в норме и при однократно действующих перегрузках в эволюционном аспекте / А. А. Молдавская, А. В. Савищев, М. В. Донской // Морфологические ведомости. – 2008. - № 3. – С. 9-10.
Савищев А. В. Воздействие гипоксии на ультраструктуру ацинарных клеток поджелудочной железы / А. В. Савищев // Морфология. – 2008. - № 4. – С. 91-94.
Савищев А. В. Органогенез поджелудочной железы в ранних периодах пренатального онтогенеза человека / А. В. Савищев, Т. Г. Бархина, М. В. Донской // Актуальные вопросы морфогенеза в норме и патологии. – М., 2008. – С. 140-143.
Савищев А. В. Стадии и этапы формирования поджелудочной железы человека / А. В. Савищев // Фундаментальные исследования. – 2010. – № 9 – С. 97-104.
Сергиенко В. И. Математическая статистика в клинических исследованиях / В. И. Сергиенко, И. Б. Бондарева. – М. : ГЭОТАР МЕДИЦИНА, 2000. – 256 с.
Функции эндокринных желез у новорожденных / А. А. Степанов, Г. В. Яцык, Е. П. Бомбардирова [и др.] // Российский педиатрический журнал. – 2007. - № 3. – С. 55-58.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 Сорокіна І.В., Шерстюк С.О., Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.