Патоморфологія імунокомпетентних клітин імунної системи органів дихання недоношених дітей на фоні компонентів метаболічного синдрому матері
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2011.2.61-66Ключові слова:
імунокомпетентні клітини, недоношені, новонароджені, метаболічний синдром, легеніАнотація
В проведеному імуногістохімічному дослідженні місцевої імунної системи легень (90 недоношених новонароджених дітей, 29-33 тижні гестації), розділених на 3 групи відносно до компонентів метаболічного синдрому матері, виявлені особливості та закономірності розподілу, кількісні показники імунокомпетентних клітин в бронхіальному та респіраторному відділах. Встановлено, що у дітей І групи (артеріальна гіпертензія та дисліпідемія матері) пригнічується загальна популяція Т-лімфоцитів (CD3), знижується хелперна функція (CD4), виявляється змішана супресорна реакція (CD8), зменшується кількість субпопуляцій В-лімфоцитів (CD20), пригнічується макрофагальна функція (CD68). В легенях дітей ІІ групи (цукровий діабет 2-го типу та дисліпідемія матері) пригнічується хелперно-супресорна функція (CD4, CD8), підвищується макрофагальна реакція (CD68). Зменшення абсолютної кількості субпопуляцій цитотоксичних і супресорних Т-лімфоцитів, зниження кількості В-лімфоцитів (CD20) та пригнічення макрофагальної функції (CD68) спостерігається у дітей ІІІ групи (ожиріння i дисліпідемія матері). Порівняльний аналіз імунного статусу легень у дітей трьох груп свідчить про різкий дисбаланс імунорегуляторного індексу, депресію компонентів місцевої імунної системи легень та про негативний вплив патології матері на гістогенетичні процеси формування органів дихання.Посилання
Антипкін Ю. Г. Динаміка окремих субпопуляцій лімфоцитів в різні фази патологічного процесу у дітей з гострою пневмонією та рецидивуючим бронхітом / Ю. Г. Антипкін, О. Л. Ковальчук. - К. : Експерт, 2001. – С. 45-50.
Дубровин М. М. Развитие иммунной системы плода / М. М. Дубровин, Е. С. Дубровина, А. Г Румянцев // Педиатрия. – 2001. - № 1. – С. 67–71.
Імунологічні особливості в момент народження у маловагових дітей / І. С. Сміян, І. О. Багірян, В. В. Стеценко, Г. А. Павлишин // Матеріали спільної українсько-польської науково-практичної конференції неонатологів. – Київ, 2000. – С. 96–98.
Криворучко Е. Г. Морфофункциональные особенности лимфоцитов легких человека в пренатальном периоде онтогенеза / Е. Г. Криворучко // Вісник морфології. – 2000. – № 2. – С. 231-233.
Мороз Т. Ю. Особенности иммунной системы недоношенных новорожденных в период ранней адаптации / Т. Ю. Мороз, Л. П. Сизякина // Аллергология и иммунология. – 2003. – Т. 4, № 3. – С. 118-121.
Морфофункциональные особенности структур местной иммунной системы / В. К. Сырцов, Е. Г. Криворучко, С. П. Ковалев [и др.] // Буковинський медичний вісник. – 2001. – Т. 5, № 2. – С. 161-163.
Особенности иммунного ответа слизистых оболочек дыхательных путей у недоношенных детей с пневмониями / М. В. Кушнарева, Г. М. Дементьева, Т. В. Виноградова [и др.] // Педиатрия. – 2002. - № 1. – С. 13–18.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 О.М.Рудяк, Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.