Влияние анальгетиков, антидепрессантов и их комбинаций на изменения показателей активности структур центральной нервной системы у животных с моделируемой депрессией
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2012.2.50-54Ключові слова:
анальгетики, антидепрессанты, комбинации, нейрофизиология, кроликиАнотація
Опыты проводились на беспородных кроликах обоего пола с помощью нейрофизиологических методов. Исследовалась способность анальгетиков, антидепрессантов и их комбинаций изменять показатели электрофизиологической активности головного мозга в условиях нормального функционирования центральной нервной системы и на фоне моделируемой депрессии. Установлено, что в условиях патологии мозга комбинация анальгетиков с амитриптилином вызвала активацию ретикулярной формации (РФ) и увеличение возбудимости дорзомедиальной миндалины (ДММ) в сравнении с ее действием у интактных кроликов. Анализ этих данных относительно резерпина показал изменение знака возбудимости на фронтальной коре (ФК), РФ (подавление на активацию), и уменьшения в дорзальном гиппокампе (ДГ), или нивелировании ДММ повышенной возбудимости структур мозга под влиянием этой комбинации. Функциональные взаимоотношения между структурами характеризовались повышением активирующего влияния РФ на ФК и депримирующим РФ на ДММ (увеличение их анальгетической активности) и уменьшение тормозного контроля ДГ на ФК (повышение антидепрессивных свойств). Нужно отметить, что комбинация целекоксиба с амитриптилином вызвала меньшее количество изменений возбудимости структур головного мозга и интрацентральних взаимоотношений между ними, ассоциировалось с менее выраженной ее обезболивающей активностью по сравнению с комбинацией «мелоксикам + амитриптилин».Посилання
Вальдман А. В. Центральные механизмы боли / А. В. Вальдман, Ю. Д. Игнатов. – Л. : Наука, 1976. – 190 с.
Гусельников В. И. Электрофизиология головного мозга / В. И. Гусельников. – М. : Высшая школа, 1976. – 420 с.
Иванов Л. Б. Прикладная компьютерная электроэнцефалография / Л. Б. Иванов. – М. : АОЗТ „Антидор”, 2000. – 256 с.
Крауз В. А. Взаимоотношения между вентральным и дорсальным гиппокампом при улучшении и ухудшении краткосрочной памяти / В.
А. Крауз // Журнал высш. нервной деятельности. – 1974. – № 1. – С. 33-41.
Науково-практичні рекомендації з утримання лабораторних тварин та робот і з ними / Ю. М. Кожем’якін, О. С. Хромов, М. А. Філоненко [та
ін.]. – К., 2002. – 155 с.
Сороко С И. Перестройки суммарной электрической активности коры и подкорковых структур мозга при экспериментальной гипоксии / С. И. Сороко, Г. С. Джунусова // Физиология человека. – 2003. – Т. 29, № 1. – С. 5-12.
Стефанов О. В. Доклінічні дослідження лікарських засобів : методичні рекомендації] / О. В. Стефанов. – К. : Авіцена, 2002. – 527 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.