Вплив експериментальної гіпоксії на динаміку вмісту ультрамікроелементів та токсичних мікроелементів в органах новонароджених щурів.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2011.3.66-70Ключові слова:
гіпоксія, мікроелементи, новонароджені щуриАнотація
Органи новонароджених щурів (головний мозок, серце, нирки, печінка)характеризуються високою насиченістю МЕ. Дослідження динаміки вмісту токсичних та ультрамікроелементів в тканинах життєво важливих органів у разі експериментальної гіпоксії різного ступеня важкості є необхідним для розуміння гіпоксично-ішемічних уражень у неонатології. У даній роботі використовувалась гіпобарична модель гіпоксії, дослідження проведене на 60 лабораторних щурах на першу та сьому добу життя.Наприкінці семиденного терміну життя вміст хрому та марганцю зменшується. Вміст свинцю є найбільшим у головному мозку. Гіпоксія призводить до значного зменшення рівня марганцю у новонароджених та тварин семиденного віку. Зменшення вмісту хрому та кобальту відбувається у разі важкої гіпоксії. Гіпоксія викликає зростання накопичення свинцю у серці та нирках – у 8 разів, печінці – у 3 рази та у головному мозку (на 28,2%).Посилання
Гойко О. В. Практичне використання пакета STATISTICA для аналізу медико-біологічних даних: навч. посібник / О. В. Гойко. – К.: КМАПО імені П. Л. Шупика, 2004. – 76 с.
Єршова І. Б. Використання вітамінів у дітей з гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС в період природного вигодовування. / І. Б. Єршова, Л. П. Дараган, Т. В. Дрючіна // Современная педиатрия. – 2006. - № 1 (10). – С. 142-144.
Лапач С. Н. Статистические методы в медико-биологических исследованиях с использованием Exel / Лапач С. Н., Губенко А. В., Бабич П. Н. – К. : МОРИОН, 2000. – 320 с.
Мавропуло Т. К. Перинатальні ураження ЦНС у доношених новонароджених (варіанти перебігу при клінічних ознаках гіпоксично-ішемічного ушкодження: автореф. дис. на здобуття наукового ступеня докт. мед. наук: спец. 14.01.10 <Педіатрія> / Мавропуло Т.К.: ХМАПО. – Харків, 2005. – 36 с.
Мінцер О. П. Оброблення клінічних і експериментальних даних у медицині: навч. посібник / О. П. Мінцер, Ю. В. Вороненко, В. В. Власов. – К.: Вища школа, 2003. – 350 с.
Середенко М. М. Механизмы развития и компенсации гемической гипоксии / М. М. Середенко. – К. : Наукова думка, 1987. – 200 с.
Яцык Г. В. Этапная реабилитация новорожденных с перинатальной патологией / Яцык Г. В. // Российский педиатрический журнал. – 2007. - № 2. – С. 33-35.
Butala S. J. Atomic absorption spectrophotometry methodology for the quantitative analysis of mercury in fish and hair / S. J. Butala, L. P. Scanlan, S. N. Chaudhuri // J. Food Prot. – 2006. – Vol. 69, № 11. – P. 2720-2728.
Electrothermal atomic absorption spectrophotometry of nickel in tissue homogenates / F. W.Sunderman, A. Marzouk, M. C.Crisostomo [et al.] // Annals of Clinical and Laboratory Science. – 2001. – Vol. 15, Issue 4. – P. 299-307.
Multiorgan dysphunction in infants with post-asphyxial hypoxic-ischaemic encephalopathy / P. Shan, S. Riphagen, J. Beyene, V. Perlman // Arch. Dis. Child. Fetal Neonatal. Ed. – 2004. – Vol. 89. – P. 152–155.
Zareba S. Determination of Fe (II) and Zn (II) by spectrophotometry, atomic absorption spectrophotometry and ions chromatography methods in Vitrum / S. Zareba, K. Szarwilo, A. Pomykalski // Farmaco May. – 2005. – Vol. 60, № 5. – P. 459-464.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.