Гістогенез епікарда та вінцевих судин курячого ембріона на ранніх етапах пренатального онтогенезу в нормі та за умов експериментальної зупинки розвитку печінки.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2011.4.50-55Ключові слова:
епікард, коронарні судини, печінкаАнотація
Існує тісний взаємозв'язок між ембріональним розвитком епікарда, коронарних судин і печінки, але природа цього зв'язку досі залишається не з'ясованою. З метою встановити роль печінки в розвитку епікарда і коронарних судин ми зупиняли розвиток печінки шляхом ін'єкції в жовтковий мішок аміногуанідин сульфату на 14-й стадії за НН (перша група) - для попередження контакту проепікарда з брунькою печінки; та на 16-й стадії за НН (друга група) - для допущення контакту між проепікардом і печінкою протягом короткого часу. У результаті в першій групі спостерігалась повна відсутність епікарда, дефіцит об’ємів міокарда та ендокардіальних структур. У другій групі формування епікарда починалося, але субепікардіальний простір був позбавлений клітин мезенхіми; дефіцити об’ємів міокарда та ендокардіальних структур також були зафіксовані. Додатковою відмінністю було утворення коронарних судин, хоча їх обсяг був набагато менше, ніж у нормі. Всі ембріони гинули до кінця третьої (перша група) і п'ятої (друга група) діб інкубації.Посилання
Твердохліб І. В. Просторова реконструкція біологічних об'єктів за допомогою комп'ютерного моделювання / І. В. Твердохліб // Морфологія. – 2007. – Т. 1, № 1. – С. 135-139.
Aminoguanidine inhibits cell proliferation by prolongation of the mitotic phase / Takashia Sugiyama, Hideyoa Shimada, Masaakib Nomura, Kenich Miyamoto // Toxicology Letters. – 1993. – Vol. 69, № 3. – P. 273-278.
Coronary artery and orifice development is associated with proper timing of epicardial outgrowth and correlated fas ligand associated apoptosis patterns / I. Eralp, H. Lie-Venema, M. C. DeRuiter [et al.] // Circ. Res. – 2005. – Vol. 96. – P. 526-534.
Cytokeratins as a marker for epicardial formation in the quail embryo / M.-P. F. M. Vrancken Peeters, M. M. T. Mentink, R. E. Poelmann, A. C. Gittenberger-de Groot // Anat. Embryol. – 1995. – Vol. 191. – P. 503–508.
Effects of aminoguanidine sulfate on the incorporation of amino acids and bases into chick embryonic liver and body / Takashi Sugiyama, Nobuo Suguro, Akira Hayashida // J. Pharm. Dyn. – 1980. – Vol. 3. – P. 649-658.
Hamburger V. A series of normal stages in the development of the chick embryo / V. Hamburger, H. L. Hamilton // J. Morphol. – 1951. – Vol. 88. – P. 49-92.
Induction of proepicardial marker gene expression by the liver bud / Y. Ishii, J. D. Langberg, R. Hurtado [et al.] // Development. – 2007. – Vol. 134, № 20. – Р. 3627-3637.
Männer J. Experimental analyses of the function of the proepicardium using a new microsurgical procedure to induce loss-of-proepicardial-function in chick embryos / J. Männer, J. Schlueter, T. Brand // Dev. Dyn. – 2005. – Vol. 233. – P. 1454-1463.
Nosal R. A. Partial destruction and recovery of the liver of chick embryos following injection of aminoguanidine sulfate into the yolk / R. A. Nosal, R. L. Watterson // J. Morphol. – 1959. – Vol. 105. - P. 529-567.
Sedmera D. Growing the coronary tree: The quail saga / D. Sedmera, M. Watanabe // Anat. Rec. – 2006. – Vol. 288A. – P. 933-935.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.