Cинтез білка клітинами остаточних нирок щурів, які розвинулися під впливом інгібіторів ангіотензінперетворюючого ферменту і блокаторів кальцієвих каналів, що вводилися вагітним самицям.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2011.4.20-24Ключові слова:
ембріогенез щурів, нирки, РНК, синтез білкаАнотація
Вивчений вміст зміст РНК, як показник синтезу білка, в цитоплазмі клітин клітин епітеліальних і мезенхімних закладок закладень остаточних нирок щурів пацюків, що розвиваються в нормі і під впливом еналапріла і ніфедіпіна. У ембріонів щурів пацюків, матері яких отримували одержували терапевтичну, субтоксичну і токсичну дози цих препаратів, спостерігаються статистично достовірні зміни вмісту змісту РНК в цитоплазмі клітин нирок. Найменш істотні суттєві вони після потім прийому еналапріла і ніфедіпіна в терапевтичній дозі, і найбільш істотні суттєві – після потім вживання застосування субтоксичної дози еналапріла і токсичної дози ніфедіпіна. Всі дози еналапріла і ніфедіпіна роблять більший вплив на вміст зміст РНК в клітинах клітинах епітелію в порівнянні з таким в клітинах клітинах мезенхімних закладок закладень. Всі дози ніфедіпіна менше змінюють зраджують зміст вміст РНК в цитоплазмі клітин клітин закладок закладень остаточних нирок в порівнянні з вивченими дозами еналапріла.Посилання
Грацианская А. Н. Тератогенное действие ингибиторов АПФ в I триместре беременности / А. Н. Грацианская, М. Н. Костылева // Качественная клиническая практика. – 2006. – № 2. – С. 76-79.
Дорохова О. А. Закономерности изменения активности синтеза белка в эмбриогенезе легких крыс при введении некоторых гипотензивных препаратов / О. А. Дорохова // Вісник проблем біології і медицини. – 2011. – Т. 2, Вип. 3. – С. 59-62.
Компендиум 2006 – лекарственные препараты / [под ред. В. П. Коваленко, А. П. Викторова]. – К. : Морион, 2006. – 1126 с.
Молекулярная биология клетки / [Альбертс Б., Брей Д., Льюис Дж. и др.]. – [2-е изд.]. – М. : Мир, 1994. – Т.3. –504с.
Семченко В. В. Гистологическая техника / В. В. Семченко, С. А. Барашкова, В. И. Ноздрин. – Омск, 2006. – 289 с.
Спирин А. С. Биосинтез белков, мир РНК и происхождение жизни / А. С.Спирин // Вестник РАН. – 2001. – Т. 71, № 4. – С. 320-328.
Харченко С. В. Изменение активности синтеза белка в эмбриогенезе легких и почек крыс после введения парацетамола и нимесулида беременным самкам / С. В. Харченко // Світ медицини та біології. – 2009. – № 2. – С. 114-119.
Шаповалова Е. Ю. Особенности биосинтеза полисахаридов и волокнистого каркаса поджелудочной железой и окончательной почкой в раннем эмбриогистогенезе у человека при маточной имплантации / Е. Ю.Шаповалова, Т. А. Бойко, Н. И. Майструк // Таврический медико-биологический вестник. – 2008. – Т. 11, № 2, – С. 182-186.
Angiotensin-converting enzyme inhibitor fetopaty: long-term outcome. / Cudo F. Laube, Markus J. Kemper, G. Gregor Schubiger [et.al] //Arh. Dis. Child Fetal. Neonatal. – 2007. – Vol. 92. – P. 402-403.
Ivanov S. Effectiveness of antihypertensive medications in patients with preeclampsia / S. Ivanov, M. Mikhova //Akush. Ginekol. – 2006. – № 4. – P. 3-7.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.