Папуло-пустульозна форма розацеа – результати імуногістохімічного дослідження стану уражених ділянок.
DOI:
https://doi.org/10.26641/1997-9665.2012.1.54-58Ключові слова:
розацеа, папуло-пустульозна форма, імуногістохімічні дослідженняАнотація
Метою дослідження було вивчення та аналіз ланок патогенезу еритематозно-папульозної форми розацеа за допомогою широкого спектру імуногістохімічних маркерів. Для вирішення поставлених задач авторами використано біопсійний матеріал 11 діагностованих випадків папуло-пустульозної форми розацеа у чоловіків віком від 32 до 59 років. Проведені імуногістохімічні дослідження дозволили виявити нові ланки в патогенезі розацеа та встановити внесок окремих клітинних популяцій шкіри та клітин імунної системи в прогресування захворювання та розвиток саме папуло-пустульозної форми розацеа. Автори дійшли припущення, що можливо, поглиблення патологічних змін при папуло-пустульозній формі розацеа обумовлене наявністю кліщів, які здатні викликати міграцію в шкіру CD68+ клітин, у той час як кількість CD138+ плазмоцитів була незначною та не перевищувала 5-10% в інфільтратах. Кі-67+ клітини у великій кількості нараховувалися в складі сальних залоз, що вказувало на прогресуючі гіперпластичні зміни в цих придатках шкіри. Крім того, кількість клітин, позитивних на цей маркер, корелювала з виразністю ураження сальних залоз в більшому ступеню, ніж зі стадією захворювання.Посилання
Akilov O. Immune response in demodicosis. / O. Akilov, Y. Mumcuoglu // JEADV. – 2004. – Vol. 56. – P. 440-444.
Hsu C. Demodicosis: a clinicopathological study / C. Hsu, J. Lee // J. Am. Acad. Dermatol. – 2009. – Vol. 42. – P. 453-462.
Neumann E. Сapillaropathy and capillaroneogenesis in the pathogenesis of rosacea. / E. Neumann, A. Frithz // Int. J. Dermatoll. – 1998. – Vol. 16. – P. 263-266.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Morphologia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0), яка дозволяє іншим особам вільно поширювати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в цьому журналі.
Автори, направляючи рукопис до редакції журналу «Morphologia», погоджуються з тим, що редакції передаються права на захист і використання рукопису (переданого до редакції матеріалу, в тому числі таких об'єктів, що охороняються авторським правом, як фотографії автора, малюнки, схеми, таблиці і т.п.), в тому числі на відтворення в пресі і в мережі Інтернет; на поширення; на переклад рукопису на будь-які мови; експорту та імпорту примірників журналу зі статтею Авторів з метою поширення, доведення до загального відома. Зазначені вище права Автори передають Редакції без обмеження терміну їх дії і на території всіх країн світу без обмеження.
Автори гарантують, що вони мають виняткові права на використання матеріалів, переданих до редакції. Редактори не несуть відповідальності перед третіми особами за порушення гарантії, надані авторами. Розглянуті права передаються до редакції з моменту підписання поточної публікації для публікації. Відтворення матеріалів, опублікованих в журналі іншими особами та юридичними особами, можливе лише за згодою редакції, з обов'язковим зазначенням повної бібліографічного посилання первинної публікації. Автори залишають за собою право використовувати опублікований матеріал, його фрагменти і частини для навчальних матеріалів, усні презентації, підготовку дисертації дисертації з обов'язковою бібліографічною посиланням на оригінальну роботу. Електронна копія опублікованій статті, що завантажується з офіційного веб-сайту журналу в форматі .pdf, може бути розміщена авторами на офіційному веб-сайті їх установ, будь-яких інших офіційних ресурсах з відкритим доступом.